Zawału doznaje co chwila więcej młodych osób


Belinda przeszła zawał serca w wieku 26 lat. W jej przypadku pierwszym objawem był silny ból w klatce piersiowej. atoli krocie młodych osób przechodzi zawał dosyć o tym nie wiedząc.

Kolorowy wydruk w ułamku sekundy


Nowa technika druku ma dawać większą szybkość uzyskiwania wielobarwnych wydruków dzięki rezygnacji z kolorowych atramentów - informuje "New Scientist".

Ekshumacja szczątków ofiar II wojny w Częstochowie


W pobliżu dworca Stradom w Częstochowie rozpoczęła się we wtorek ekshumacja szczątków osób, zakopanych tam w okresie II wojny światowej. prawdopodobnie są to ofiary, które straciły życie w trakcie niemieckich transportów kolejowych.

Jak zmarł Lenin? wszetecznica zaraziła go chorobą


Włodzimierz Lenin, rewolucjonista i inicjator powstania Związku Radzieckiego zmarł na syfilis, którym zaraził się od paryskiej prostytutki - informuje "Daily Telegraph".

Ciśnienie atmosferyczne przyczyną osunięć ziemi


Ciśnienie atmosferyczne decyduje o ruchu i zatrzymywaniu się osuwisk ziemi. W ciągu nocy przy niskim ciśnieniu osunięcia postępują szybciej. kiedy ciśnienie rośnie w ciągu dnia, strumień osuwiska spowalnia lub zatrzymuje się - ustalili naukowcy w badaniu opisanym przez "Nature Geoscience".

21 proc. powierzchni Polski w programie Natura 2000?


21 proc. powierzchni lokalny ma zostać objętych ochroną w ramach europejskiej sieci charakter 2000, w tym momencie jest to 18 proc. - poinformował we wtorek dziennikarzy w Białymstoku zastępca dyrektora Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska Piotr Otawski.

W internecie opublikowano zdjęcia RAF-u z II wojny


Archiwalne zdjęcia rozpoznania lotniczego RAF-u (Królewskich Sił Lotniczych) z okresu drugiej wojny światowej, przechowywane w Narodowym Archiwum Fotografii Lotniczej w Edynburgu, zostały udostępnione w poniedziałek w internecie (aerial.rcahms.gov.uk). Są wśród nich zdjęcia z okupowanej Polski.

Elektronika atomowej grubości


Wielkimi krokami zbliża się dzień, kiedy układy scalone będą konstruowane z atomowej grubości grafenowych warstw. nowo odkryty materiał powstały w wyniku połączenia grafenu i heksagonalnego azotku boru h-BN tworzy układ, który w zależności od ilości jednego lub drugiego składnika wykazuje zupełnie inne właściwości fizykochemiczne - informuje "Photonics Spectra".

siedlisko informacji o pustyniach


Gromadzenie wiedzy, materiałów, eksponatów, literatury natomiast przepływ informacji związanych z pustyniami - to główne zadania siedlisko Informacji o Pustynnych Rejonach Świata, które zainaugurowało swoją działalność.

Gigantyczna góra lodowa dryfuje w kierunku Australii


Ogromnych rozmiarów góra lodowa dryfuje w kierunku Australii. Według naukowców tak duże góry zdarzają się raz na sto lat - podaje agencja AFP.

18 listopada - Światowy Dzień POChP


brak pełnej refundacji leków dla chorych z umiarkowaną postacią POChP, bańka dostęp do domowej tlenoterapii oraz nadmiernie mała prawa ręka państwa w leczeniu nałogu palenia - to według pulmonologów najważniejsze problemy chorych na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (POChP) w Polsce.

Arktyczne galaretki


nowo odkryte, podobne do żelków gatunki meduz zamieszkują oceaniczne głębiny Arktyki- informuje komplet naczyń stołowych "BBC-Earth News".

Naukowcy opracowali "atomową" batarię


Izotopowa bateryjka wielkości małej pieniądz zdawkowy może być źródłem zasilania za pomocą setki lat i dać w tym czasie milion cięgi więcej energii niż typowe baterie - informuje komplet naczyń stołowych BBC News/Technology.

Drzewa kolonizują nowe terytoria


Cieplejsze zimy powodują, że rozszerza się ogrodzenie drzewostanu - uważają naukowcy z Uniwersytetu Linkolna w Nowej Zelandii. Ich zdaniem, drzewa kolonizują raz po raz wyższe szerokości i długości geograficzne, od amerykańskiego zachodniego wybrzeża po północną Syberię i południowo-wschodnią Azję.

Nowe znaleziska na stanowisku archeologicznym w Macedonii


Biżuterię sprzed około 2200 lat i unikalną lampę z IV wieku odkryto na stanowisku archeologicznym w Macedonii - informuje serwis internetowy Balkan Travellers.

niesamowity obiekt w kosmosie; "dla niektórych to znak końca świata"


Naukowcy zaobserwowali w zeszłym tygodniu, za pośrednictwem teleskopu Hubble’a, ciekawy cel w przestrzeni kosmicznej. Jak na razie ustalili, nie jest to kometa. Nie wiedzą oni także jakiego pochodzenia jest nieziemski cel znajdujacy się w odległości 144 mln km od Ziemi – czytamy w serwisie wnd.com.

Silna melancholia dotyczy 15 proc. przedszkolaków


poniekąd 15 proc. przedszkolaków ma nietypowo silne objawy depresji i stanów lękowych - wynika z przeprowadzonych w Kanadzie badań, o których informuje gazeta "Journal of Child Psychology and Psychiatry".

podarek pomaga chorym psychicznie


Kartka lub upominek wysłany osobie cierpiącej na zaburzenia zdrowia psychicznego może pomóc jej szybciej wrócić do siebie - informuje serwis BBC.

Znaleziono kości zębatego pterozaura


Kości zębatego pterozaura sprzed 95 mln lat odkryli paleontolodzy amerykańscy w Teksasie. O znalezisku informują na łamach "Journal of Vertebrate Paleontology".

Ćwiczenia chronią mózg chorych na stwardnienie rozsiane


bardziej wysportowani pacjenci ze stwardnieniem rozsianym uzyskują wielce lepsze wyniki w testach oceniających zdolności intelektualne niż chorzy mniej sprawni fizycznie - wynika z amerykańskich badań, o których informuje gazeta "Brain Research".

Wirusy dają nam tlen


Obecnym w oceanach wirusom zawdzięczamy część tlenu, którym oddychamy - informuje "New Scientist".

Obiecująca modus leczenia udaru


Nowa kuracja udaru, pozwalająca na odtwarzanie komórek mózgowych okazała sie bezpieczna w toku badań klinicznych - informuje serwis "EurekAlert".

Obiecujący lek zapobiegający zakrzepom


Codzienna ilość leku przeciwzakrzepowego - eteksylanu dabigatranu, znanego pod nazwą Pradaxa - wydatnie zmniejsza groźba udaru mózgu i chorób serca wywoływanych dzięki skrzepliny - uważają brytyjscy naukowcy.

Gates przekaże miliardy dolarów na szczepionki


Amerykański potentat branży komputerowej Bill Gates i jego małżonka Melinda poinformowali w piątek na Światowym forum Ekonomicznym w Davos, że założona z wykorzystaniem nich fundacja przekaże w ciągu następnego dziesięciolecia 10 mld dolarów na badania nad nowymi szczepionkami i ich dystrybucję w państwach najuboższych.

Lecznicze mleko od królików


Międzynarodowa zespół naukowców przystąpiła do zakładania króliczch ferm dla uzyskiwania mleka mającego wyjątkowe zdolności lecznicze - poinformował brytyjski tygodnik "Sunday Times".

znalezionych: 1742, strona 1 z 70
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>