Naga płeć słaba z gitarą, czyli San Remo po raz 60.


Naga balerina ubrana w gitarę, striptiz na scenie i bunt widzów - to pełnia przyniósł zrealizowany przed chwilą 60. przegląd piosenki włoskiej w San Remo. niedaleko muzycznej klapy, transmisje oglądało każdego wieczoru co bynajmniej 10 milionów widzów. I nie przeszkodziły w tym co więcej Igrzyska Olimpijskie w Vancouver.

Amerykańska bateryjka rakiet Patriot jest w tym momencie w Morągu. W morąskiej jednostce wojskowej jest również ponad 100 amerykańskich żołnierzy, którzy będą tam stacjonować. katastrofa w Smoleńsku poruszyła międzynarodową społeczność - wśród nich zwyczajnych ludzi z najdalszych zakątków świata, którzy swoimi wyrazami współczucia i kondolencjami dla krajowy dzielą się przez internet. "Módlmy się za Polskę", "Polacy jesteśmy z Wami" - piszą poruszeni internauci chociażby na Twitterze. Rosyjska okowita od Nowego Roku podrożeje o połowę i będą obowiązywać ceny minimalne na alkohol. Specjalna komisja zaaprobowała takie rozwiązania w ramach walki z alkoholizmem. procenty zabija co roku pół miliona Rosjan. Statystyczny rusek wypija 18 litrów spirytusu.Chińscy meteorolodzy wywołali w Pekinie najwcześniejszy posyp od dekady tak aby przerwać suszę - donosi BBC. wszystko to wskutek rozpylonemu z samolotu jodkowi srebra. Giro d'Italia mknie na razie przez... Holandię. zwycięstwo w drugim etapie z Amsterdamu do Utrechtu padło łupem Amerykanina Tylera Farrara, który wygrał nieopodal tego, że na początku zaliczył wywrotkę. Tych w niedzielę nie brakowało. Wysokość fali kulminacyjnej na Wiśle w Warszawie wyniesie 780 cm, inaczej więcej niż przewidywano; apogeum spodziewana jest w stolicy w nocy z wtorku na środę, ok. godz. 3 - poinformowała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Gazprom bada potencjał zakupu spółki zajmującej się eksploatacją gazu łupkowego w USA - ujawnił w Warszawie wiceprezes Gazpromu Aleksander Miedwiediew. Dodał, że jeżeli okaże się, iż przypadkiem to przynieść zyski, to biznes zamierza w to zainwestować.

Ben Bernanke zostaje na drugą kadencję na stanowisku prezesa banku centralnego USA - ujawnił w poniedziałek nieznany pełnomocnik administracji Baracka Obamy. Rodziny osób, które zginęły w katastrofie samolotu Tu-154 pod Smoleńskiem, mogą od wtorku odbierać przedmioty osobiste ofiar - informuje Naczelna Prokuratura Wojskowa w Warszawie.

kabel lotnicza zgubiła twoją walizkę? Pech... trzeba się odszkodowanie? Oczywiście! Ale ma ono swoje granice: możesz dostać co najwyżej równoważność 1134,71 euro. Ani centa więcej, chyba że jednocześnie opłaciłeś pożyteczny bagaż - tak orzekł właśnie Europejski trybunał Sprawiedliwości. Nieprawidłowości na wielką skalę mogły być wyposażonym pozycja w podlegającym Ministerstwu Obrony Narodowej Zakładzie Inwestycji Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego, który zarządza przekazywanymi Polsce dzięki NATO pieniędzmi. monument Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku i budowla poczty będą kolejnymi obiektami historycznymi w mieście, które będą w nocy oświetlone.Ubolewając nad brakiem przejrzystości w procesie obsady stanowisk przewodniczącego Rady Europejskiej i szefa unijnej dyplomaci, belgijski diariusz "Le Soir" poparł polską propozycję, by kandydaci zaprezentowali szefom państw i rządów na szczycie w Brukseli swoje programy, a w dalszym ciągu poddali się głosowaniu. najprzód na to samo się z nim szamotali. Ale nie dawali rady. z tej przyczyny jeden z napastników wyciągnął nóż i parę razy dźgnął mężczyznę. wszystko przez to, że ten zareagował, kiedy w stronę tramwaju jeden z nich rzucił koszem na śmieci. 40-letni żandarm komendy stołecznej był po cywilnemu, wykorzystywał właśnie miniony doba urlopu. Zmarł w szpitalu kilkadziesiąt minut po tym, jak "zwrócił uwagę chuliganom". Liderzy Unii Pracy wysłali do premiera Donalda Tuska list, w którym zwracają uwagę na niespełnione obietnice wyborcze dotyczące m.in. kwestii zdrowotnych, gospodarczych, obywatelskich. partia polityczna chce ich realizacji.

Zmarł wyróżniający polityk polskiego pochodzenia


Senator Stanley Haidasz, świetny kardiolog polskiego pochodzenia, działacz polityczny, który z wykorzystaniem pół wieku zasiadał w kanadyjskim parlamencie, zmarł 6 sierpnia w wieku 86 lat w Toronto. pogrzeb senatora odbył się 10 sierpnia.

Wrzenie w TVP, trwa weryfikacja listy zwolnień


Związek profesjonalny Pracowników Twórczych TVP SA duch ogłosił w Telewizji Polskiej referendum strajkowe. Jeszcze w tym tygodniu związkowcy zaczną zbierać podpisy pracowników popierających to rozwiązanie.

Starcia na uczelni. przez mundial


oddanie niektórych do futbolu nie zna granic. Studenci z Bangladeszu domagali się wcześniejszych wakacji na uczelni, by być w stanie oglądać transmisje z mistrzostw świata w RPA. Doszło do zamieszek, a władze głównego publicznego uniwersytetu w Bangladeszu z powodu starć musiały zamknąć uczelnię.

dramat wielu rodzin. Klęska żywiołowa blisko


W poniedziałek władze samorządowe i wojewódzkie mają zdecydować, czy jest zainteresowanie ogłoszenia stanu klęski żywiołowej w powiecie myszkowskim (Śląskie), dokąd od nad tygodnia nieco tysięcy odbiorców w wielu miejscowościach nie ma prądu, a często także bieżącej wody i ogrzewania.

Poza organizacją wycieczek szkolnych do Warszawy, nasze biuro podróży organizuje również zielone szkoły. To znakomity sposób na spędzanie wolnego czasu dla młodzieży. Zielone szkoły organizujemy w pakietach kilkudniowych. Mamy sprawdzone miejsca na organizację zielonych szkół - dając tym samym gwarancję, na udaną zabawę dla młodzieży szkolnej. Jeśli jednak nie szkoła nie dysponuje wystarczającym czasem na organizację zielonej szkoły, wówczas proponujemy tradycyjne wycieczki szkolne. Taka jednodniowa wycieczka szkolna do Warszawy to zawsze udany sposób na spędzanie wolnego czasu. Jeśli uczniowie dysponują większą ilością czasu, wówczas proponujemy

tanie wycieczki szkolne

dwudniowe lub dłuższe. Jeśli szkoła zdecyduje się na taką właśnie wydłużoną wycieczkę szkolną, możemy zaproponować naprawdę szeroki wachlarz miejsc, do których można pojechać. Wycieczki szkolne kilkudniowe organizujemy nie tylko w Polsce, ale również w miejsca poza jej granicami. Tutaj najpopularniejszym celem wycieczek szkolnych jest Praga lub słowacka część górskich kurortów.

pożoga sortowni, kłęby czarnego dymu nad miastem


ogień sortowni odpadów Alba we Wrocławiu. Z płomieni buchały kłęby gęstego, czarnego dymu. zapał gasiło 10 zastępów straży pożarnej. Nikt nie został ranny. – wypadek jest już opanowana, ogień nie stanowi nuże zagrożenia. Trwa wyrywanie odpadów – mówił w TVN24 Zbigniew Szklarski z wrocławskiej straży pożarnej.

Osiem zgonów w tydzień


W pierwszym tygodniu nowego roku zmarło w Polsce ósemka osób, u których badania laboratoryjne potwierdziły obecność wirusa A/H1N1, wywołującego nową odmianę grypy - wynika z danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny.

co chwila mniej wiernych w kościołach


Wstępne dane z tegorocznego liczenia wiernych wskazują, iż spada kwota katolików, którzy uczestniczą w niedzielnych mszach świętych. Tylko w diecezji tarnowskiej utrzymuje się ona na mniej więcej stałym, najwyższym w kraju poziomie - pisze "Dziennik Polski".

Renault Kubicy urosło w przemocą


Nie nowym, bardziej znanym od Rosjanina Witalija Pietrowa kierowcą, całość Renault postanowił wzmocnić szeregi. Francuzi zagięli parol na najbardziej cenionych inżynierów w Formule 1.

CBŚ będzie miało własną kasę


Po dziesięciu latach Centralne biuro Śledcze ma szansę doczekać się własnego budżetu. Oznacza to, że ordynans w pewnym stopniu uniezależni się komendanta głównego policji.

Policjanci karani napełniać


chwiejnie to pała, niezwykle dobrze – to piątka. To wielkość ocen w szkole i w komendzie powiatowej w Cieszynie. Tak wygląda nieznany system motywacyjny wprowadzony przy użyciu tamtejszego komendanta.

Marek otrzymywała zastrzyki


Kornelia Marek nie przyznaje się do stosowania dopingu. Ale - jak ujawnił za pośrednictwem PZN Apoloniusz Tajner - przyznała się Związkowi, że otrzymywała zastrzyki dożylne. podług Światowego Kodeksu Antydopingowego już samo branie zastrzyków jest choć nielegalne. "Infuzje dożylne są zabronione", chyba, że wymaga tego leczenie szpitalne. Zdaniem Dariusza Błachni z Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie, Marek powinna unaocznić nazwiska wszystkich osób, które robiły jej zastrzyki.

Rumunia: 34 osoby zatrzymano za fałszerstwa internetowe


Rumuńscy prokuratorzy poinformowali, że zatrzymano 34 osoby pod zarzutem fałszerstw internetowych o wartości 800 tysięcy euro. Podejrzani oferowali w internecie różne towary, które no nie istniały.

ogonek przed Pałacem Prezydenckim nie maleje


przed Pałacem Prezydenckim nadal gromadzą się tłumy chcących sprezentować adoracja tragicznie zmarłej parze prezydenckiej, Marii i Lechowi Kaczyńskim.

Nie przyjaźni się z nikim, potrafi przeczołgać, ufa na odwrót córce


Premier pije owszem czerwone wino i to w najlepszym razie dwa kieliszki, potrafi ujmować jak kobieta, ale bywa ordynarny i potrafi "przeczołgać". Nie przyjaźni się z nikim i ufa ale wręcz córce - taki sylwetka Donalda Tuska kreśli Janusz Palikot w wywiadzie-rzece, zatytułowanym "Ja, Palikot". W książce znalazło się także kilka biznesowych sekretów posła, niedyskrecje z dworu Tuska i opowieść, jak naprawdę Grzegorz Schetyna został wicepremierem.

Koszmarny niepowodzenie Kowalczyk


Na 1,5 kilometra przedtem końcem biegu na 10 km we włoskim Val di Fiemme Justyna Kowalczyk upadła i zajęła dopiero 24. lokalizacja tracąc pozycję liderki cyklu Tour de Ski tudzież Pucharu Świata. Na 1. miejsce awansowała najlepsza w sobotę Słowenka Petra Majdic i nad Polką ma powyżej 31 sekund przewagi. ogół rozstrzygnie się więc w niedzielę.

Gorbaczow: trwoga hamuje Rosję


- Tym, co hamuje rozbudowa Rosji, jest strach. A aby stać się przywódcą w świecie, potrzebuje rozwoju i modernizacji - twierdzi zeszły głowa ZSRR Michaił Gorbaczow w "New York Times". 15. marca mija 25. rocznica objęcia przy użyciu Gorbaczowa urzędu prezydenta Związku Radzieckiego i dodatkowo - wprowadzenia pierestrojki.

Sikorski spotka się z prezydentem Białorusi


prezes MSZ Radosław Sikorski spotka się dziś w Kijowie z prezydentem Białorusi Alaksandrem Łukaszenką - poinformował eksponent resortu Piotr Paszkowski.

Tusk 12. zawodnikiem gruzińskiej drużyny


- Gruzja prawdopodobnie zawsze rozliczać na Polskę w wymiarze dwustronnym i globalnym - zapewniał w Tbilisi prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwilego premier Donald Tusk. Gruzin odwdzięczył się małym upominkiem - piłkarską koszulką.

Kim wędruje po pomocnik


ciągota z północnokoreańskim przywódcą Kim Dzong Ilem zmierza w stronę Pekinu. Tam, spotka się on najprawdopodobniej z chińskimi przywódcami i poprosi o pomocnik gospodarczą.

Krwawe demonstracje w Kirgistanie; Buzek apeluje o pokój i stabilizację


Co w żadnym wypadku 65 osób zginęło, a 400 zostało rannych w czasie antyrządowych protestów w stolicy Kirgistanu, Biszkeku - podało kirgiskie ministerstwo zdrowia.

"Szariat dla Wielkiej Brytanii!" "Precz z wolnością!"


Kontrowersyjny holenderski polityk Geert Wilders, stary liberalnej, eurosceptycznej Partii Wolności, która domaga się prowadzenia bardziej ostrożnej polityki poniżej imigrantów przybył do Wielkiej Brytanii. Przywitały go tam wystarczająco niecodzienne slogany.

Tusk i Schetyna znów pospołu


Donald Tusk i Grzegorz Schetyna występują wspólnie na konferencji prasowej na GPW, gdzie przedstawiają pomysły PO na zmianę konstytucji.

Indie: 55 pracowników elektrowni napromieniowanych


55 pracowników elektrowni atomowej Kaiga na południowym zachodzie Indii zostało napromieniowanych po wypiciu skażonej wody w miejscu pracy - poinformowało w niedzielę indyjskie źródło oficjalne.

"Zaczęło się w Gdańsku, skończyło w Berlinie"


Demokratyczna rewolucja 1989 r. zaczęła się przed bramą Stoczni Gdańskiej, a skończyła przedtem Bramą Brandenburską w Berlinie - mówił przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek w trakcie uroczystości w niemieckim Bundestagu inaugurującej obchody 20. rocznicy zburzenia muru berlińskiego.

Metropolita: Madonna chce naszych dusz


Piosenkarka Madonna profanuje wartości chrześcijańskie - oświadczył w piątek metropolita bułgarskiego miasta Płowdiw Nikołaj. Jej popis w nieodległej Sofii przypada w rocznicę stracenia św. Jana Chrzciciela - 29. sierpnia, co budzi protest konserwatywnych kół chrześcijańskich.