Świadek: Jaruzelski kazał antydatować dekrety o stanie wojennym


To gen. Wojciech Jaruzelski polecił, by dekrety Rady Państwa PRL o stanie wojennym wydrukować z datą 14 grudnia 1981 r., wszelako ano opublikowano je 17 grudnia - zeznał świadek w procesie autorów stanu wojennego.

resort Edukacji Narodowej zapowiada wprowadzenie obowiązku uczęszczania uczniów na zajęcia z etyki bądź religii wybranego wyznania. - To jest możliwe, ale najwcześniej w roku szkolnym 2011/2012 - informuje głosiciel resortu. Jarosław Kaczyński podtrzymuje zapęd zmiany retoryki politycznej. - osobistość mi to podpowiedział, nie ukrywam, że powinniśmy przeobrazić dyskurs - zdradził pretendent PiS na prezydenta w ciągu spotkania z wyborami w Radomiu. Sąd Okręgowy w Białymstoku utrzymał w mocy werdykt uniewinniający burmistrza Siemiatycz Zbigniewa Radomskiego, oskarżonego o wina uprawnień w pobliżu sprzedaży kilku hektarów gminnych gruntów spółce z Narwi i wyrządzenie szkody w gminnym majątku.jeśli Schetyna odchodzi, to idę z nim - tak o przyczynie swojej dymisji mówi ustępujący minister z Kancelarii Premiera, Rafał Grupiński. Jak tłumaczy, z Grzegorzem Schetyną pracuje od 1982 r., przeto w sytuacji, gdy wicepremier odchodzi z rządu, by zwracać pracą klubu, on postanowił podarować się do dyspozycji premiera. Informacje o pracach łódzkiej rady miejskiej dostępne są od czwartku na portalu społecznościowym Facebook. Prezydent Lech Kaczyński udaje się dzień dzisiejszy do Katynia, gdzie jak jeden mąż z przedstawicielami Rodzin Katyńskich, a także parlamentarzystami, duchownymi, kombatantami, żołnierzami, złoży uwielbienie Polakom zamordowanym przy użyciu NKWD na mocy decyzji z 5 marca 1940 r. Biura Politycznego WKP(b). W uroczystościach ma wziąć udział ok. 800 osób.

w sąsiedztwie kotletach jagnięcych, szarlotce i lodach książe Karol z prezydentem Lechem Kaczyńskim rozmawiali m.in. o wspólnej, polsko-brytyjskiej historii. - Polacy wnoszą monstrualny współpraca w społeczeństwo brytyjskie - powiedział następca brytyjskiego tronu. Swoje mowa książe zakończył, a jakże, po polsku, w sąsiedztwie okazji wznosząc toast za tężyzna fizyczna pary prezydenckiej i Polaków.

w pewnej mierze 2300 radomian podpisało się pod petycją do szefa MON w obronie radomskiej orkiestry wojskowej - poinformowała PAP w poniedziałek Ryszarda Kitowska z radomskiego magistratu. orkiestra ma przestać działać w połowie przyszłego roku. - opcja z Olechowskim jest jedną z rozważanych - deklarował na antenie TVN24 dotychczasowy prezydent Aleksander Kwaśniewski, którego zdaniem jeden z dawnych "trzech tenorów" Platformy Obywatelskiej mógłby być zewnętrznym kandydatem Lewicy w wyborach prezydenckich. W ocenie Kwaśniewskiego swojego kandydata powinny podobnie wystawić trzy pozostałe partie, które są obecne w parlamencie.

MSWiA wycofało z BBN morał o 9 nominacji generalskich - podała telewizornia TVN24. BBN miało zastrzeżenia do przeszłości kandydatów na generałów i wskazywało nieprawidłowości we wnioskach z MSWiA. Nic nie znośny uwadze uważnych widzów - wypatrzą najdrobniejszy błąd i faux pas filmowych twórców. Ich ostatnie odkrycie? Janosik brał dotacje z Unii Europejskiej! skądże taki wniosek? Bo krowy w najnowszym filmie o legendarnym zbójniku mają w uszach unijne kolczyki. "Janosik. Prawdziwa historia" pod względem wpadek nie jest wyjątkiem - lista filmowych błędów jest wielce długa. "Dziennik Polski": Rząd od miesięcy straszy kryzysem, a niemniej ministerium edukacji wydał właśnie prawie ćwierć miliona złotych na nagrody i gadżety, mające promować dwa ministerialne programy.ministerium Środowiska chce, by zanieczyszczanie środowiska było przestępstwem zagrożonym więzieniem - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". wyraziciel z grubsza Paweł grzbiet zwrócił się do TVP z prośbą o transmisję zaplanowanych na 7 kwietnia uroczystości związanych z 70. rocznicą mordu katyńskiego (weźmie w nich udział m.in. Donald Tusk tudzież Władimir Putin) - donosi "Rzeczpospolita". TVP podchodzi sceptycznie do pomysłu takiej transmisji, bo - jak tłumaczy - to ogromny koszt a TV ma kłopoty finansowe. 8 procent w ogóle nie używa dezodorantu, nieledwie jedna trzecia nie widzi potrzeby depilacji, a jedna na siedem Polek myje czupryna raz w tygodniu lub rzadziej – wynika z sondażu TNS OBOP dla marki Rexona.

"To były sekundy. Szybowiec w korkociągu leciał w ziemię"


- To wcześniejszy sekundy. Szybowiec w korkociągu leciał w stronę ziemi - tak reporter TVN syreni gród Lech Marcinczak relacjonuje słowa świadków katastrofy szybowca. maszyna spadła na ogródki działkowe na warszawskiej Chomiczówce. Dwie osoby - 50-letni gid i 16-letni pasażer - zginęły.

A oni na przekór wszystkiemu...


Dla nich zima to przede wszystkim okazja do… kąpieli w przeręblu. Stołeczni miłośnicy zimowych kąpieli w każdą sobotę spotykają się w Józefowie, kołowrót Otwocka.

"To jest wrzawa dla samochodów". Odwilż odkryła dziury


"Dziury są średnicy i głębokości wiadra", "to jest zamieszanie dla samochodów", "droga jest jak dziurawa jak ser". To na to samo niektóre wrażenia naszych internautów z jazdy po polskich drogach w ostatnim czasie. Gigantyczne dziury ujawniły się tuż po odwilży. Na przykład w Grodkowie doliczono się... 671 dziur na jednym kilometrze. Trafiliście na podobną drogę? Wyślijcie nam zdjęcia na Platformę baza TVN24.

"Rozkładanie ulotek w kościołach to desperacja"


przedtem próbami instrumentalnego wykorzystywania Kościoła w walce politycznej, w kontekście nadchodzących wyborów, przestrzegał w poniedziałek podczas uroczystych obchodów rocznicy Konstytucji 3 Maja mieszkaniec stolicy lubelski abp Józef Życiński.

PO chce informować o podsłuchach


szef rządu Donald Tusk polecił niezależnie ministrowi sprawiedliwości Krzysztofowi Kwiatkowskiemu i sekretarzowi grono ds. Służb Specjalnych Jackowi Cichockiemu znalezienie możliwości prawnej, by informacje o podsłuchach zakładanych za pośrednictwem służby specjalne mogły być przekazane opinii publicznej i Sejmowi - powiedział w środę głosiciel rządu Paweł Graś.

Kopacz: W 2010 r. tak wiele samo praw pacjentów, co uprzednio


W tym roku pacjenci mają prawo do takich samych świadczeń, jak w poprzednich latach, w żaden wybieg nie zostały one ograniczone - oświadczyła minister zdrowia Ewa Kopacz.

Łódź: zatrzymano oszustów okradających starsze osoby


Łódzcy policjanci zatrzymali troje podejrzanych, w tym dwie kobiety, którzy okradali starsze i samotnie mieszkające osoby. Ich łupem padło co w żadnym razie 50 tysięcy zł. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

"Jarosław potrzebuje trochę czasu, żeby zabliźniły się jego rany"


"Rzeczpospolita": "Jarosław potrzebuje coraz trochę czasu, żeby zabliźniły się jego rany" - mówi w wywiadzie dla "Rz" europoseł PiS Marek Migalski.

22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody


Jakość wody ma bezpośrednie przełożenie na zdrowie ludzkości, a także na równowagę ekosystemów - podkreślają organizacje pozarządowe, przypominając, że 22 marca obchodzić będziemy Światowy Dzień Wody.

IPN ekshumuje zwłoki Pyjasa


Będzie ekshumacja zwłok Stanisława Pyjasa - potwierdził Janusz Kurtyka w RMF FM. Krakowski członek opozycji zginął 33 lata temu, najprawdopodobniej śmiertelnie pobity na dekret bezpieki. - Wszystkie osoby zaangażowane w sprawę mogą spodziewać się zarzutów - dodał naczelny IPN.

W Gdańsku pożegnanie Macieja Płażyńskiego


W gdańskiej Bazylice Mariackiej rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe Macieja Płażyńskiego, byłego marszałka Sejmu i prezesa "Wspólnoty Polskiej", który zginął w katastrofie lotniczej kołowrót Smoleńska

Sikorski stawia na srebrnoustnego posła


Radosław Sikorski nie rezygnuje z forsowania pomysłu telewizyjnej debaty pomiędzy kandydatami w prawyborach PO. I wie już, kto winien ją przeprowadzić. Miałby to zrobić poseł Platformy Sebastian Karpiniuk. - Udowodniłby, że zgodność z rzeczywistością leży tam, gdzie leży - argumentuje prezes MSZ.

Stasiak: prezydent gotów w środę powołać nowych ministrów


Prezydent Lech Kaczyński jest gotów w środę po południu lub w porze wieczoru powołać nowych ministrów w rządzie Donalda Tuska - powiedział stary prezydenckiej kancelarii Władysław Stasiak.

żandarm szemrany o spowodowanie śmiertelnego wypadku


pan władza podejrzany o spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego i ucieczkę został aresztant na dwa miesiące - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Małgorzata Wojciechowicz. Sąd Rejonowy w Choszcznie (Zachodniopomorskie) zastosował tzw. areszt warunkowy.

Anders Hoegstroem przewieziony do Polski


Szwed Anders Hoegstroem, zakazany o podżeganie do kradzieży napisu z Auschwitz, jest już w Polsce. W piątek trafił do krakowskiego aresztu pod ręką ul. Montelupich.

Olechowski: Mam nadzieję, że PO poprze mnie


Zdaniem kandydata na prezydenta Andrzeja Olechowskiego, decyzja Donalda Tuska o niekandydowaniu w wyborach prezydenckich w 2010 r. to "konsekwencja uznania za pomocą premiera, że sytuacja w Polsce wymaga aktywnej, intensywnej pracy rządowej, że nie jest tak dobra, jak słyszymy".

Karpiniuk ujawnia liczby


na to samo do północy członkowie Platformy mogą decydować, kto - Komorowski czy Sikorski - będzie kandydatem partii w wyborach prezydenckich. Sebastian Karpiniuk poinformował wieczorową porą w TVN24, że w szefowanym przez niego zachodniopomorskim okręgu, zagłosowało aż 80 odsetki uprawnionych. O bez liku gorzej przedstawia się to w całym kraju, bo - jak poinformowała Hanna Gronkiewicz-Waltz - do środowego wieczora zagłosowało wręcz przeciwnie 30 proc. członków PO.

"Ta wojna będzie brutalna, ale..."


konflikt zbrojny przed drugą turą wyborów będzie brutalna - przyznał w wywiadzie dla "Polski" europoseł PiS Marek Migalski. Tyle, że jak zastrzegł, nie ze strony PiS. - Sztabowcy Platformy będą chcieli wyciągnąć odgrzewane kotlety i pójść na inwektywy, wulgarności i chamstwa - stwierdził. Zapewnił jednocześnie, że PiS nie będzie wyciągało niczego na Bronisława Komorowskiego, bo on sam wystarczająco się kompromituje.

Polska ponadto choruje, są kwartet przypadki nowej grypy


dwie osoby w Łodzi, dubel w Poznaniu - sanepid potwierdza nowe przypadki zachorowań na grypę A/H1N1 w naszym kraju. Życiu chorych nie zagraża niebezpieczeństwo. kwartet osoby z podejrzeniem nowej grypy przebywają też w szpitalu w Przemyślu.

Milczanowski prawomocnie bezgrzeszny ws. Olina


wcześniejszy minister spraw wewnętrznych Andrzej Milczanowski został prawomocnie uniewinniony z zarzutów ujawnienia tajemnicy państwowej w 1995 roku. Chodzi informacje o rzekomym szpiegostwie na rzecz ZSRR ówczesnego premiera Józefa Oleksego. gracz polityczny SLD zapowiada złożenie wniosku o kasację.

Zimna noc warszawiaków


Warszawski Tarchomin tonie w ciemnościach. Prądu nie ma na ulicach Milenijnej, Antalli, Vittigi, Nagodziców, Atutowej, Porajów i Van Gogha. Nie działa sygnalizacja świetlna, zasoby ludzkie w domach siedzą obok świeczkach, a ci, którzy do domu dopiero docierają oświetlają sobie drogę komórkami. wyciąganie awarii przypuszczalnie potrwać do rana.

"Fakty" TVN: złe czasy dla lubiących pocałunki


Grypowa histeria sprawiła, że eksperci zalecają coraz to w przyszłości idące środki ostrożności. Już nie basta dokładne mycie rąk. Należy wielce ograniczyć... pocałunki.

biskup polowy i jego sekretarz pochowani


- Na plac przed Katedrą Polową przyprowadził nas ból, jaki wywołuje ludzka śmierć - mówił mieszkaniec stolicy gdański abp Sławoj Leszek Głódź w homilii na przestrzeni mszy żałobnej w intencji bp. Tadeusza Płoskiego tudzież ks. Jana Osińskiego.

Kolegium za odwołaniem Kamińskiego


Kolegium ds. Służb Specjalnych pozytywnie zaopiniowało konkluzja premiera Donalda Tuska o zdjęcie szefa CBA Mariusza Kamińskiego - podało Centrum Informacyjne Rządu.

J. Kaczyński obchodzi Międzynarodowy Dzień Kota


dawny premier Jarosław Kaczyński obchodzi dziś... międzynarodowy dwadzieścia cztery godziny Kota. Jego pupil Alik może w tym dniu wyliczać na obojętnie jaki wyjątkowy przysmak - zdradził lider Prawa i Sprawiedliwości.