Warszawa prosi: zostań naszym podatnikiem


Stołeczny ratusz chce zachęcić wszystkich niezameldowanych w stolicy mieszkańców, aby to tu płacili swe podatki. W zamian zaoferuje np. ulgi na bilety do teatru czy darmowe szczepienia - zapowiada "Życie Warszawy".

5, 22, 27, 35, 39, 44 - oto sześć liczb, jakie padły w dzisiejszym losowaniu Lotto. nieobecność tolerancji prowadzi do dyskryminacji - przekonuje minister ds. równego traktowania Elżbieta Radziszewska w Międzynarodowym Dniu Tolerancji, przypadającym w poniedziałek. Jej zdaniem w Polsce obowiązuje dobre prawo, które zabrania dyskryminacji, choć nie stale jest ono respektowane, a w społeczeństwie pokutuje wciąż mrowie stereotypów. - Najtrudniej jest zmieniać ludziom w głowach - podkreśliła Większością 70 do 30 głosów izba wyższa parlamentu USA zatwierdził w czwartek nominację na drugą kadencję Bena Bernanke prezesa Rezerwy Federalnej.szef PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział dziś pozew przy Romana Giertycha za wypowiedź o tym, że zbierał "haki" na polityków opozycji za rządów PiS. To są kłamstwa - uważa J.Kaczyński. W reakcji na te słowa Giertych zapowiedział pozew poniżej prezesa PiS. W MSWiA toczą się prace nad zmianą ustawy o usługach elektronicznych, ale ten napis to klasyczna, wakacyjna sensacja, która nie ma nic wspólnego z prawdą - tak ambasador blisko Paweł kalenica podsumował w TVN24 informację "Rzeczpospolitej", że szusowanie po internecie obecnie wkrótce być może egzystować nadzorowane. wedle gazety, policja i służby specjalne chciałyby, żeby portale i witryny internetowe gromadziły dane o internautach na potrzeby ewentualnych śledztw. "Dziennik periodyk Prawna": Odwołanie spektakli w okresie żałoby narodowej postawiło prywatne teatry w obliczu bankructwa.

Współpracownik Mirosława Drzewieckiego Marcin bulion oświadczył dzień dzisiejszy poprzednio hazardową komisją śledczą, że nie brał udziału w pracach nad projektem nowelizacji ustawy o grach i zakładach wzajemnych.

- Można powiedzieć, że jest to okres wygranej walki z falą powodziową - ocenił w piątek prezes MSWiA Jerzy Miller. W części kraju trwa wciąż akcja przeciwpowodziowa, w niektórych rejonach tok osuszania. Trwa odbudowa infrastruktury. Do 3 września prokuratura wojskowa ma uzupełnić materiały sprawy Nangar Khel m.in. o dokumentację medyczną pomocy udzielonej ofiarom od razu po ostrzale tej afgańskiej wioski w 2007 r. Tak Wojskowy Sąd Okręgowy w Warszawie tłumaczy sformułowanie sprawy prokuraturze.

Częstsze wspólne wakacje, pertraktacje i wyjścia do kina - tego oczekują dzieci dorastające w polskich rodzinach - informuje "Rzeczpospolita", powołując się na badania prof. Jacka Kurzępy ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu. pretendent SLD na prezydenta Jerzy Szmajdziński opowiada się za prezydenturą obywatelską, gdzie prezydent jest mniej więcej obywateli i reprezentuje ich oczekiwania. Polityk Sojuszu sprzeciwia się zmianom w konstytucji dotyczącym kompetencji głowy państwa. Jarosław Kaczyński mówi o zmarłym bracie i składa wyborczą obietnicę. - testament mojego brata będę ze wszystkich sił realizował, bo to jest i moja idea. towarzysz był mężem stanu, ja się będę starał - powiedział we wtorek w Katowicach prezes PiS. Odpowiadał w ten rozwiązanie zgromadzonym na spotkaniu, którzy mówili: "w Polsce było dwóch mężów stanu, a został już wręcz przeciwnie jeden".ponad połowa Polaków źle ocenia pracę rządu, jakby tyle samo pozytywnie wyraża się o pracy premiera - wynika z przedstawionego w poniedziałek sondażu MillwardBrown SMG/KRC dla "Faktów" TVN. obecny przewodniczący PO Donald Tusk został ponownie wybrany na szefa partii. Tusk był jedynym kandydatem. Pięć kandydatur w wyborach uzupełniających do Senatu napłynęło w zamkniętym o północy terminie do siedziby Okręgowej Komisji Wyborczej w Katowicach.

popłoch w PO! Palikot przybywa z odsieczą


Jak niepokój to do... Palikota? Platforma i jej pretendent w wyborach prezydenckich nie mogą się odkryć w nowej rzeczywistości. Nic więc dziwnego, że liderzy PO zarządzili pełną mobilizację, czytamy w "Super Expressie".

Za siedem dni wielgachny start kampanii


22 maja o godz. 14 na pl. Teatralnym w Warszawie - to tego dnia swoją kampanię prezydencką ma rozpocząć naczelny PiS Jarosław Kaczyński. Ogłosił to w sobotę na Twitterze PiS Adam Bielan.

Komorowski: trudno to nazwać szczególną formą okrucieństwa


- trudno to nazwać szczególną formą okrucieństwa, Kempa zapewne też się trochę minęła z prawdą - mówił w programie "Gość Radia Zet" marszałek Sejmu Bronisław Komorowski.

Rząd: "Tarcza antykorupcyjna" działa od 2009 roku


Działania w ramach "tarczy antykorupcyjnej" służby prowadzą od początku 2009 roku. wskazówka rozpoczęcia działań, skierowane do szefów służb specjalnych, dotyczyło przekazywania na bieżąco do kancelarii premiera "sprawozdań ze swojej aktywności i osiągniętych rezultatów, bez względu od przekazywania informacji merytorycznych - czytamy w notatce Kolegium ds. Służb Specjalnych, którą w sobotę przedstawiło ognisko Informacyjne Rządu.

Komu Polacy chcą oddać więcej władzy?


Donald Tusk, Włodzimierz Cimoszewicz, Lech Kaczyński i Aleksander Kwaśniewski powinni posiadać większy wpływ na polską politykę wynika z sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej".

J. Kaczyński przemówił na wiecu; "Zwyciężymy! zwyciężymy!"


- Zwyciężymy! Zwyciężymy! - skandował tłum ludzi na wiecu Jarosława Kaczyńskiego na Placu Teatralnym. - Ja byłem świeżo na terenach zalanych. Widziałem, ilu ludzi cierpi, utraciło dobytek. Wiem, że ten mały wyimek sprawy, która ujrzałem, to lecz coś niewielkiego. Jedna gmina. nawet tam czerwień ściskało - mówił Jarosław Kaczyński. Całe kilkuminutowe przemówienie dotyczyło sytuacji powodzian.

Ile kosztuje przypuszczenie partii?


Założenie partii, która odniesie szczęście wyborczy, to wartość ok. 100 mln zł., bez wątpienia wydawanych przez kilka lat - powiedział "Rzeczpospolitej" artysta wielu kampanii wyborczych, praktyk marketingu politycznego, Sebastian Drobczyński.

"Mamy przerażającą sytuację, J. Kaczyński udaje baranka"


Poseł PO Janusz Palikot zaapelował do wyborców Jarosława Kaczyńskiego, którzy przyjdą w Lublinie na spotkanie z szefem PiS, aby powstrzymali się od agresji pod ludzi, którzy w tym samym czasie i miejscu będą na wiecu poparcia dla Bronisława Komorowskiego. - - Mamy sytuację dosyć przerażającą. Jarosław Kaczyński udaje baranka, a jego zaplecze to ławica rozwścieczonych wilków (...) - mówił Palikot.

Skoczył z okna. już udusił 4-letniego synka


Prokuratura ma obecnie wyniki sekcji zwłok czteroletniego chłopca, którego materia znaleziono w jednym z chorzowskich mieszkań. śledczy uważają, że za morderstwem stoi tatuś dziecka. gorsza połowa jest w szpitalu, bo najprawdopodobniej po dokonaniu zbrodni wyskoczył z okna.

Prognozy dla drugiej tury: Komorowski wygrywa


W drugiej turze wyborów Bronisław Komorowski uzyska 53,7 proc. głosów, Jarosław Kaczyński - 39,1 proc. - wynika z sondażu MB SMG/KRC przeprowadzonego dla TVN.

Agenci CBA i ABW do negocjacji kryzysowych


"Trybuna": Negocjacje kryzysowe - tak brzmi nazwa nowego wydziału podyplomowego, który zostanie uruchomiony w lutym 2010 r. na Uniwersytecie Alaskim. Będą mogli się tam szkolić m.in. agenci zatrudnieni w CBA i ABW, a także policjanci, pracownicy służby więziennej i wojskowi.

"Zamach" na Grzegorza Napieralskiego


Część polityków SLD chce z pomocą Aleksandra Kwaśniewskiego i Włodzimierza Cimoszewicza konstruować nową formację lewicy - ustaliła "Rzeczpospolita".

Były pryncypał CBA zdradza szokujący i zaskakujący mgnienie oka afery hazardowej


Tuż po godz. 9 komisja śledcza, która bada tzw. aferę hazardową, rozpoczęła przesłuchanie byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego.

Zmarł Krzysztof Teodor Toeplitz


Krzysztof Teodor Toeplitz zmarł w wieku 77 lat.

Nożownik w areszcie. Są pewni, że to on zabił


Świnoujski głos aresztował na trzy miesiące nożownika, jaki w minioną sobotę zabił jedną osobę, a dwójka ranił. Sąd uznał, że jest niby pewne, iż to on zamordował 83-letniego staruszka.

Wg "5.Kanału" prezes SBU chce zniszczyć tę stację TV


stary Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU), a jednocześnie wielmoża medialny Wałerij Choroszkowski dąży do zniszczenia znanej z czasów pomarańczowej rewolucji stacji telewizyjnej "5.Kanał" - ostrzegł zespół redakcyjny tej stacji.

Poncyljusz: spotów z bratanicą nie będzie


- Nie chodzi o zmianę twarzy zanim wyborami, ale ażeby co chwila więcej wyborców mogło identyfikować się z PiS. Z tymi wyborami zaczynamy parlamentarne – ocenił Paweł Poncyljusz w wywiadzie dla "Polski". orędownik sztabu wyborczego Jarosława Kaczyńskiego zapewnił, że spotów i plakatów z bratanicą prezesa nie będzie.

Zobaczył Palikota i wyszedł


Joachim Brudziński z PiS odmówił w niedzielę udziału w programie "7 doba Tygodnia" w Radiu ZET. Powodem wyjścia ze studia była życie Janusza Palikota.

dwór w ogniu. Podpalenie?


ogień zabytkowego pałacu w Gułtowach w Wielkopolsce. ogień wybuchł blisko godz. 22 w czwartek, a gasiło go 13 zastępów straży pożarnej. Przyczyny pożaru mają uznać biegli w piątek, straż nie chce na razie wymierzać też strat. Pierwszy sygnał o pożarze dotarł do nas na infrastruktura TVN24.

"PO nie chce normalnej Polski"


Przewodniczący SLD Grzegorz Napieralski, oceniając dwa lata rządów Donalda Tuska, powiedział w niedzielę, że system Obywatelska w tym czasie "nie zdemontowała IV RP Jarosława Kaczyńskiego".

"Tusk jest cyniczny, w Platformie są wilcze zasady"


Polscy politycy, również ci z PO, na myśl kolegów mówią: ten obecnie "nie żyje", tamtego "zabijemy" jutro w południe, a z tamtym nie ma co gadać, bo on zostanie "zajeb..." Ten dyskurs pokazuje polityczne zbrutalizowanie i zezwierzęcenie - mówi w wywiadzie dla "Polski" prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. Podsumowuje, że w Polsce mamy marną klasę polityczną

Obchody w Auschwitz: casus i zbulwersowanie Romów


poprzedni uwięziony Auschwitz, lokalny Rom Edward Paczkowski, nie weźmie udziału w głównej uroczystości, podczas której proszek wygłosić istota w imieniu swojego narodu. wcześniejszy więzień puder wypadek, a organizatorzy, alias Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau, nie przewidzieli zastępstwa - poinformował boss Stowarzyszenia Romów w Polsce Roman Kwiatkowski.

śledczy "od paliw" się nie boją


Śledczy prowadzący śledztwo sprawę mafii paliwowej nagrywali zeznania gangsterów. Taśmy mają dowodzić, że nie nakłaniali ich do obciążania polityków lewicy - ustaliła "Rzeczpospolita".

główne biuro PO proponuje debatę. PiS obstaje przy swoim


Debatę jeden na jednego w piątek o godz. 21.30, czyli tuż przed ciszą wyborczą, zaproponował kandydatowi PiS na prezydenta Jarosławowi Kaczyńskiemu dyrekcja Bronisława Komorowskiego. Tematyka? Najważniejsze sprawy dla Polski. Po kilkunastu minutach PiS odpowiedział: - Obstajemy przy swoim. Chcemy debatować, ale wręcz przeciwnie o służbie zdrowia.

Zachodnie lotniska skarżą się na pilotów 36. pułku


Z wielu zachodnich lotnisk napływały do polski skargi na pilotów z 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego, wożącego najważniejsze osoby w państwie - pisze "Rzeczpospolita". ekipa miała gwałcić procedury. czasopismo dotarła do dokumentów z Zurychu.