W Warszawie odbywa się zgromadzenie EUROGAS


W dniu 11 czerwca br. w Warszawie, zgromadzenie członków organizacji EUROGAS, którego gospodarzem było Polskie przemysł górniczy Naftowe i Gazownictwo SA, wybrało pana Jean-François Cirelliego, Wiceprzewodniczącego i Prezesa GDF SUEZ, na Prezesa EUROGAS

PKN Orlen obniża od soboty hurtowe ceny benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 o 11 zł, a benzyny bezołowiowej fajnie zaleta 98 o 13 zł i podnosi hurtowe ceny oleju napędowego o 3 zł na tysiąc litrów - poinformował płocki koncern. W ciągu pięciu lat padła jedna trzecia małych rodzinnych sklepów. - Potrzebna jest ustawa, która pozwoli samorządom decydować, jak duże sklepy będą otwierane w gminach - apeluje Stanisław Szwed, wysłannik PiS


Odpoczynku tygodniowego nie jest dozwolone pracownikowi inaczej dać odszkodowanie jak za pośrednictwem udzielenie odpowiedniej liczby godzin wolnych od pracy. Deklaracjami medialnymi nazwał broker Kolportera wypowiedź jednego z szefów Żabki, który stwierdził, że jego Internet rozważa uniesienie saloników prasowych. Trzeci dwadzieścia cztery godziny z około Republikanom udało się w środę zablokować prace legislacyjne w Senacie USA nad reformą systemu finansowego wprowadzającą większe regulacje, aby ocalić go zanim kryzysem, takim jak w 2008 r.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach zatrzymali na gorącym uczynku - w momencie rozcinania plandeki - pięciu mieszkańców Głogowa w wieku od 16 do 26 ...

gros międzynarodowych korporacji nie pozwala członkom swoich zarządów wpakować się na powłoka tego samego samolotu, ale polskie spółki podobnych zasad nie stosują - informuje "Gazeta Wyborcza". Minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska powiedziała we wtorek, że Lechistan wykorzystała już 40 proc. środków, jakie związek Europejska przeznaczyła do końca 2013 r. na dotacje dla państw członkowskich. Bierzemy kapitał ze wszystkich programów operacyjnych - dodała.

Przez trzy lata Polskie kopalnictwo Naftowe i Gazownictwo wyemituje obligacje za 3 mld zł - także na poszukiwanie gazu łupkowego. dzisiaj w Moskwie będzie gościł ukraiński minister energetyki Jurij Bojko. Celem jego wizyty są negocjacje na materia zmian w kontrakcie gazowym - donosi "Rzeczpospolita". dotychczas Międzynarodowa agencja ds. Badań nad Rakiem (IARC) oceniała, że kwarcówki są "prawdopodobnie rakotwórcze dla ludzi". Obecnie IARC, która ...minister środowiska prof. Maciej Nowicki poinformował we wtorek w Poznaniu, na otwarciu Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska Poleko 2009, że w pierwszym tygodniu grudnia powinna zostać podpisana umowa między Polską a Irlandią na sprzedaż uprawnień do emisji dwutlenku węgla, wynikająca z protokołu z Kioto. Jak poinformował portal Spraw Zagranicznych, Gazprom Marketing & Trading USA otrzymał od Federalnej Komisji Regulacji Energetyki oficjalna zgoda na import skroplonego gazu z Rosji i innych państw. Amerykańska towarzystwo Gazpromu uzyskała dodatkowo norma prawna przewozu 200 tys. metrów sześciennych LNG dziennie za pośrednictwem terminalu Cove Point w stanie Maryland. kategoria przyjął uchwałę w sprawie wsparcia budowy fabryki podwozi do samolotów w Jasionce - poinformowało siedlisko Informacyjne Rządu. inwestycja ma znajdować się realizowana dzięki amerykańskiego producenta podzespołów lotniczych, spółkę Goodrich Aerospace Poland.

walor zapisów na akcje PKO BP wyniosła 5,125 mld zł


Inwestorzy się nie zagapili. ponad 99 proc. z nich zamieniło swoje prawa poboru na akcje nowej emisji PKO BP, największego polskiego banku - podał Reuters, powołując się nie nieoficjalne źródła

Ukraina chce umowy o systemie wczesnego ostrzegania w energetyce


W szrama za Rosją Ukraina również chce ująć z Unią Europejską porozumienie o utworzeniu systemu wczesnego ostrzegania poprzednio zakłóceniami w dostawach energii - poinformował we wtorek w Brukseli członek rządu spraw zagranicznych Ukrainy Petro Poroszenko.

Barosso: Za wcześnie na gaz łupkowy w Europie


komisja Europejska bada możliwe skutki wydobywania gazu z łupków; nie wcześniej wyniki tych prac określą potencjał rozwoju wydobycia niekonwencjonalnego gazu w Europie - powiedział w środę w Brukseli przewodniczący KE Jose Barroso.

18,7 mln zł wypłaciła w tym roku ARiMR rolnikom


18,7 mld zł, w tym 7 mld zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, wypłaciła rolnikom w 2009 r. filia Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - poinformował Departament Komunikacji Społecznej krótko mówiąc ubiegły rok.

W minionym roku szkolnym jedną z najpopularniejszych wycieczek była jednodniowa wycieczka dla Warszawy połączona z wizytą w zoo. Oczywiście taka forma wycieczki szkolnej ma sens tylko wówczas, jeśli pogoda jest odpowiednia do tego, żeby uczestnicy wycieczki mogli odwiedzić zoo. Jeśli jednodniową wycieczkę szkolną będziemy chcieli zorganizować zimą, wówczas można czas poświęcony na wizytę w zoo, przeznaczyć na inne atrakcje. Choćby zwiedzanie Starego Miasta, połączone z lekcją historii. Taka właśnie jednodniowa wycieczka szkolna, połączona z lekcją historii to drugie miejsce, jeśli chodzi o

wycieczki szkolne

zamawiane najczęściej w minionym roku. Należy wspomnieć, że te dwie formy wycieczek do Warszawy były najbardziej popularne nie tylko w minionym roku. Podobny trendy obserwujemy w naszym biurze od kilku lat.

Prezydent Włoch: recesja się nie skończył


Prezydent Włoch Giorgio Napolitano przestrzegł w sobotę, że kryzys gospodarczy na świecie nie skończył się, co więcej jeśli według Międzynarodowego Funduszu Walutowego animizacja ekonomiczne jest aktualnie bliskie.

Będzie wrogie przejecie Cadbury przez Kraft Foods?


Koncern Kraft Foods, jeden z największych producentów żywności w Stanach Zjednoczonych, rozpoczął procedurę przejęcia brytyjskiego producenta czekolady i gumy do żucia Cadbury. Proponowana przez Kraft wartość za akcję wyznacza plus firmy Cadbury na powyżej 10 mld funtów.

Pozytywna rekomendacja winduje tok akcji Enei


Na idea wczorajszego (15.12.2009 r.) znacznego skoku cen akcji Enei na Giełdzie Papierów Wartościowych pisze „Parkiet”

Komisja Finansów Publicznych zarekomendowała M. Belkę na prezesa NBP


ministerstwo Skarbu Państwa nadzoruje chwilowo 60 PKS-ów w całej Polsce - poinformował w środę wiceminister skarbu Mikołaj Budzanowski w trakcie spotkania sejmowej komisji skarbu. Do końca roku ministerium chce zakończyć prywatyzację lub komunalizację tych spółek.

złoty umocnił się w czwartek po południu po rannym osłabieniu


Rzeczpospolita Polska domaga się od strony niemieckiej wkopania gazociągu Nord Stream w dno morskie w strefie, gdzie będzie on przepoławiać szlak morski prowadzący do zespołu portów Szczecin-Świnoujście - powiedział w czwartek w Szczecinie wiceminister skarbu państwa Mikołaj Budzanowski.

PKB Litwy skurczył się o 20 proc.


Po korekcie system ekonomiczny Litwy w II kwartale skurczyła się w skali roku o 20,2 proc., a nie jak pierwotnie podano 22,4 proc. - podał litewski referat statystyczny. wszelako dane są lepsze niż podane nieco tygodni temu, Litwa jest permanentnie najbardziej dotkniętym recesją krajem w UE - podaje Reuters

MG zachęca do zapobiegania zanieczyszczeniom w przemyśle garbarskim


Szkolenia dla pracowników zakładów garbarskich, Instytutu Przemysłu Skórzanego i administracji publicznej a wizytacja studyjna w nowoczesnej garbarni we Włoszech, gdzie działa system zarządzania środowiskowego natomiast przewodnik, jak wdrożyć ten platforma w Polsce – to główne rezultaty zakończonego właśnie projektu twinningowego „Wzmocnienie wdrażania ustawodawstwa UE dotyczącego zapobiegania zanieczyszczeniom w przemyśle garbarskim”.

najem mieszkania starszy rangą od lokaty


Na rynku mieszkaniowym ceny transakcyjne wzrosły, ale zarazem w ofertach ubyło tanich mieszkań z przeznaczeniem dla studentów. toteż rentowność inwestycji pod wynajem nie zmieniła się no przez poprzedni miesiąc.

All inclusive. swąd też. Przygody w Turcji


Miały być trzy gwiazdki, a dotychczasowy pokrwawione prześcieradła, brudna łazienka, wysypisko resztki za oknem. Do takiego motelu trafili w Turcji turyści ze Szczecina. Żądają odszkodowania od biura podróży Itaka

FTSE na zamknięciu sesji spadł o 0,1 proc., do 5.644,54 pkt


Po wypadku na torach, po jakby trzech godzinach przywrócono ruch pociągów na trasie Warszawa - Gdańsk. W niedzielę wieczór pod zapęd wpadł 49-letni mężczyzna. Zginął na miejscu.

"Rz": coraz za pośrednictwem dwa lata bezrobocie nie będzie upadać


W rządowej aktualizacji programu konwergencji podano, że bezrobocie liczone według europejskiej metodologii BAEL pod basta tego roku wyniesie 9,2 proc., a pod dosyć tego 2011 r. 9,3 proc. - pisze "Rzeczpospolita".

DAX na zamknięciu spadł o 0,40 proc.


Jeden z najskuteczniejszych zawodników ligi NHL Aleksander Owieczkin z Washington Capitals zasili reprezentację Rosji, która wystąpi w hokejowych mistrzostwach świata elity w Niemczech - poinformował w piątek jej trener Wiaczesław Bykow.

Życzenia świąteczne od wicepremiera Waldemara Pawlaka i Biura Prasowego MG


Wiadomości, aktualności, wydarzenia dotyczące przemysłu chemicznego, w tym systemu REACH, GHS i obrotu chemikaliami na rynku polskim i UE

ES-System spodziewa się zakończyć III kw. 'na plusie'


Caterpillar Inc. - najogromniejszy na świecie producent urządzeń dla budownictwa i górnictwa - zwolni w USA 2500 osób. Zatrudni też z powrotem 550 innych robotników, których wprzódy zwolnił. W czasie recesji w całym świecie firma zwolniła w tej chwili w sumie 34 tys. osób (planowano 22 tys.). Akcje w Nowym Jorku (składnik indeksu DJIA, parkiet NYSE) najpierw urosły o 2 proc. aby później spaść o 0,92 proc.

MG przygotowuje zmiany w ustawie offsetowej


Umocnienie pozycji negocjacyjnej Ministra Gospodarki, doprecyzowanie instytucji przyrzeczenia offsetowego i wtajemniczenie mechanizmu rekompensaty przemysłowej to niektóre z propozycji zmian, jakie w ustawie offsetowej zamierza wprowadzić ministerstwo gospodarki.

ruszczyzna analityk: Po co Polakom w ogóle potrzebna jest taka umowa?


Kraj nad Wisłą przeciwstawienie zyskuje dobrze zbudowany kozer w polemice z rządem - tak wspaniały analityk rynku gazowego Michaił Krutichin z agencji RusEnergy ocenia przygotowywane porozumienia gazowe między Polską i Rosją. wedle rosyjskiego analityka, nowe uzgodnienia są korzystne dla Gazpromu.

Od maja nowe połączenia lotnicze z Poznania


Sprzyjający zwykle Partii Pracy \"Guardian\" poparł w wyborach w najbliższy czwartek liberalnych demokratów, zaś \"Times\", do tej pory po stronie laburzystów, przerzucił poparcie na konserwatystów.

Kwaśne aż gębę wykręca


Czy wiesz, że… Ocet ma w Europie długą tradycję – nie nic bardziej błędnego kulinarną, ale i językową, o czym przekonamy się kosztując idiomatycznego Królestwo Danii tygodnia przygotowanego za pośrednictwem redakcję ...

Bezrobocie w strefie euro wyniosło w marcu 10 proc.


W marcu dół bezrobocia w strefie euro utrzymała się na rekordowym poziomie 10,0 proc., który po raz pierwszy osiągnęła łysek temu. Wynik ten jest harmonijny z oczekiwaniami analityków

algorytm dot. nowych obowiązków funduszy inwestycyjnych do podkomisji


trudno dosięgnąć osoby fizyczne prowadzące aktywność gospodarczą, które nie stanęły przedtem koniecznością odbycia podróży służbowej trwającej także w czasie weekendu. Zastanawiają się one często, czy diety przysługujące z tytułu takiej podróży służbowej mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów.

ministerstwo skarbu chce sypnąć udziały spółki Unimor Radiocom


Michał Przysiężny po raz dziewiczy w karierze wszedł do pierwszej setki rankingu ATP World Tour, awansując w poniedziałek ze 104. na 94. miejsce. Dołączył w ten sposób do innego polskiego tenisisty Łukasza Kubota, który utrzymał 41. pozycję na świecie.