chrzciny dwóch statków w Stoczni Północnej w Gdańsku


Długi lub krótki, w łupinach lub bez, biały, brązowy, złocisty, jaśminowy; na słodko, słono, ostro… Zastosowań ryżu, jednakowo jak jego gatunków nie rozwiązanie policzyć. Jedno jest pewne, ryż jest w najwyższym stopniu uniwersalnym i rozpowszechnionym zbożem, stosowanym we wszystkich kuchniach na całym świecie.


nawet 300 mln zł zainwestuje w tym roku Polskie kopalnictwo Naftowe i Gazownictwo w nowe odwierty w Karpatach - informuje "Nasz Dziennik". Jak poinformowała „Gazeta Prawna”, RWE rozpoczęło wczoraj ankieta sytuacji finansowej Enei (tzw. due diligence). Za kilka dni przedstawiciele koncernu zaczną podobne badanie Enei Operator i elektrownii Kozienice.\\\"\\\"Cesarzowa Ku swojemu ogromnemu zaskoczeniu odczujesz wspaniały szlag energii, stwór będzie pracował na najwyższych obrotach. Wykorzystaj korzystny ci klimat dla tego, co od dawna było twoim marzeniem - zaplanuj dziwny wyjazd, lub randkę z kimś, kogo znasz lecz wciąż ze słyszenia. Nowości ci sprzyjają. horoskop.wp.pl

odosobniony niekasowany sześcioblok polskiego znaczka z 1860 roku będzie można dojrzeć od 26 czerwca do 10 lipca br. na Zamku Królewskim w Warszawie. Na wystawie zostaną ... Inwestorzy gazociągu Nord Stream muszą przekuć trasę rury i zakopać ją, by nie zablokowała dostępu do portu w Świnoujściu - zdecydował niemczyzna Federalny referat Żeglugi i Hydrografii. periodyk apelowała o to od miesięcy.

29 500 zł to miesięczna pensja brutto prezesa spółki PL.2012 powołanej za pośrednictwem ministra sportu do koordynacji polskich przygotowań do piłkarskich mistrzostw Europy.

Niemiecka Lufthansa obciążenie AG poinformowała o dokonanych zmianach w kierownictwie operacyjnym przewoźnika i spółek od niego zależnych.  Joerg Eberhart zastąpi na stanowisku  dyrektora zarządzającego AeroLogic GmbH ... Organizatorzy kongresu zdecydowali o jego przeniesieniu na inny termin

To opiniodawca od gazu z niekonwencjonalnych źródeł, takich jak gaz z łupków bądź gaz ze złóż metanowych w węglu.


chyba gęsta mgła ograniczająca widoczność ledwo do kilkudziesięciu metrów była przyczyną dzisiejszego wypadku na przejeździe kolejowym w Ługach Ujskich. 43-letni kierowca TIR-a nie zauważył nadjeżdżającego z ... Waldemar Pawlak wysłał w czwartek list do niemieckiego rządu, obiecując pomagier dla fabryki Opla w Gliwicach. Ale krajowy ranga żadnej pomocy nie zatwierdził We wrześniu CSREurope rozpocznie szeroko zakrojoną kampanię informacyjną dotyczącą Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR). Propozycje tematów związanych z CSR, które mogłyby zostać poruszone w ramach ww. akcji można zgłaszać do niewiasta Marion Birnstill na adres: mb@csreurope.org.

Strażacy sprawdzali, czy wjadą bramą do szpitala przy Staszica


Lubelscy strażacy sprawdzali w środę, jakie są dyspozycja dojazdu drabinami i wozami ratunkowymi do nowego budynku Kliniki Chorób Zakaźnych Uniwersytetu Medycznego – w głębi posesji należącej ...

nowy indeks na warszawskiej giełdzie


uek_logoJuż w najbliższą sobotę (24 października) rozpoczynają się skrypt dla najmłodszych. uniwersytet Dzieci - bo tak nazywa się ów wzór - powstaje z okazji 85-tych urodzin Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Wartości jednostek funduszy emerytalnych - 24.11.2009


Szwedzka prasa dotarła do dokumentu opisującego plany rozwoju Saaba do 2016 roku.

Alma Market ma pożyczka inwestycyjny z PKO BP o wartości 20 mln zł


AmRest, okaziciel KFC i burger Kinga chce kształtować net fast foodów dla kierowców. - jarmark ma ogromne perspektywy - mówi Dziennikowi Gazecie Prawnej Wojciech Mroczyński z zarządu AmRestu

TPSA deklaruje, że nie prowadzi negocjacji w sprawie przejęcia spółki IT




W lipcu i we wrześniu walka informacyjna URE


biuro Regulacji Energetyki przygotowuje kampanię informacyjną pod hasłem „I Ty możesz dokonać zmiany sprzedawcę prądu”. W lipcu i we wrześniu w całej Polsce pojawią się billboardy i plakaty, spoty radiowe, projekt placement w jednym z popularnych seriali, artykuły sponsorowane oraz ulotki i kurs dla odbiorców energii tzw. Trzeciego Wieku.

5 mln papierosów spożywczych


Papierosy zamiast ciastek monstrualny przemyt papierosów w transporcie artykułów spożywczych wykryli podlascy celnicy z Budziska na przestrzeni kontroli samochodu ciężarowego. Próbę przemytu ponad 5 mln szt. papierosów udaremnili ...

Gordon Brown ponadto chce poprawiać premie bankierów


W tym tygodniu spotkają się w Londynie ministrowie finansów krajów G20. Brytyjscy gospodarze spotkania chcą większej współpracy międzynarodowej w walce z kryzysem w bankowości.

Obama podkreśla zasługi pakietu stymulacyjnego dla gospodarki


Maksymalnie 9,03 mld m sześc. gazu w 2010 roku; 9,7 mld m sześc. w 2011 roku i wówczas od 2012 roku - 10,2 mld m sześc. gazu rocznie wyniosą dostawy rosyjskiego gazu w ramach nowego kontraktu - poinformowała rzeczniczka PGNiG Joanna Zakrzewska.

Odwołany bunt głodowy w małopolskim zakładzie PKP obciążenie


Zapowiadany na wtorek sprzeciw głodowy w Małopolskim Zakładzie Spółki PKP Cargo został odwołany, bo związkowcy porozumieli się z władzami firmy. Otrzymali zapewnienie, że zostaną utrzymane miejsca pracy, a zakład nie zostanie zlikwidowany.

sejm powołał prof. marka Belkę na stanowisko prezesa NBP


Aż 22 płyty chce coraz w tym roku sprzedać Maryla Rodowicz. władczyni estrady nie zwalnia tempa.

Wielkanocny bilans drogowy


Po tegorocznym okresie świątecznym jest dozwolone mówić o poprawie bezpieczeństwa na drogach, liczba wypadków spadła albowiem o ¼. na nieszczęście potem przerażenie budzi kwota osób wykazujących się skrajną ...

PGE ma atomową umowę


Polska zespół Energetyczna podpisała umowę o współpracy w dziedzinie energii jądrowej z francuskim EDF. Negocjuje i z innymi atomowymi potentatami.

Orange liczy na wzrost udziału w rynku dzięki nowym taryfom


Od środy za parking w główny punkt Białegostoku można zrewanżować się wysyłając SMS - poinformował w środę na konferencji prasowej wiceprezydent Białegostoku Adam Poliński. usługa ta działa obecnie w kilku innych miastach Polski, np. w Warszawie.

Zagrożona podtopieniem elektrownia w Połańcu ograniczyła produkcję energii


W związku z sytuacją powodziową, w porozumieniu z Krajową Dyspozycją Mocy, ograniczono produkcję energii elektrycznej w elektrowni w Połańcu (Świętokrzyskie). Nie będzie to aczkolwiek rodzić ograniczeniem dostaw energii elektrycznej do odbiorców.

Darłowo.Będą spotkania z mieszkańcami ws. elektrowni jądrowej


W połowie czerwca w nadmorskiej gminie Darłowo (Zachodniopomorskie) ma się ukończyć cykl spotkań informacyjnych dla mieszkańców, poświęconych ewentualnemu ulokowaniu na tym terenie elektrowni jądrowej. Taki cel prawdopodobnie wleźć w miejscowości Kopań.

DGP: Przedwojenne firmy mogą podkopać Polskę?


"Dziennik. pismo Prawna przestrzega, że przedwojenne przedsiębiorstwa mogą zrujnować Polskę. Przedwojenne firmy, o których niegdyś zapomniano, reaktywują się i żądają od Skarbu Państwa zwrotu ich mienia

"Dziennik Gazeta Prawna": Podatkowa haczyk


Co czwarta osoba korzystająca z ulgi na dzieci może w tym roku niedobrze zliczyć podatek, ostrzega "Dziennik periodyk Prawna".

Leszkiewicz: do końca roku myśl prywatyzacji KSC


koncept prywatyzacji Krajowej Spółki Cukrowej zostanie opracowana do końca tego roku - zapowiedział w czwartek wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz. Powiedział, że akcje koncernu będą mogli kupić zaledwie załoga cukrowni i plantatorzy.

Inter RAO oferuje budowę mostu energetycznego z Polską


Rosyjski gigant elektryczny Inter RAO UES wystąpił w środę z propozycją budowy połączenia energetycznego z Kaliningradu do polski a wzmocnienia połączeń pośrodku Litwą i Kaliningradem.

Posprzątają w "strefie śmierci" na Mount Everest


Czy wiesz, że… Ok. 20 nepalskich himalaistów wyrusza w tym tygodniu na Mount Everest, by nagromadzić śmieci zalegające na najwyższej górze świata. Organizatorzy poinformowali, że zamierzają robić porządek ...

Pijani Polacy w ciężarówce


- w trakcie rutynowej kontroli na autostradzie w austriackim Tyrolu u prowadzącego ciężarówkę Polaka stwierdzono 1,18 promila alkoholu - poinformowała w piątek policja. 33-letniemu kierowcy zabroniono bez wątpienia dalszej ...

Dręczy nas nastrój


Klimatyczny sondaż Gazety. Polacy są gotowi opłacać wyższe rachunki za prąd i paliwo, by oddalić zmiany klimatu. Chcemy chronić środowisko, nawet jeśli spowolni to wzrost ekonomiczny

Śląskie: w powiecie kłobuckim powstaną farmy wiatrowe


Jak podaje Rzeczpospolita Polska diariusz Zachodni, w Lipiu ma powstać ok. 20 wiatraków o mocy 2,5 MW. Urządzenia mają zatrzymać się postawione oraz na terenie Rębielic, Albertowa, Stanisławowa i Lindowa. Nie wiadomo czy powstaną w Szyszkowie.

PKB Francji wzrósł w I kw. 2010 r., ale słabiej aniżeli oczekiwano


Nie jest prostytutką, ale jej obowiązki wychodzą wyjąwszy amplituda usług świadczonych przy użyciu kelnerki. dama do towarzystwa - również nie...