CBA miało komunikować wpierw Tuska. Co łysek


Od lutego 2009 roku CBA miało co miesiąc tworzyć raport za swoich działań w ramach "Tarczy Antykorupcyjnej", którą objęty był przebieg prywatyzacji stoczni w Szczecinie i Gdyni. Ale nie składało. Z pisma o utworzeniu "Tarczy" wynika także, że premier sam chciał, by CBA to jemu, a nie prokuraturze, przekazywało w pierwszej kolejności materiały dotyczące nieprawidłowości w sąsiedztwie prywatyzacji.

Badania mieszkańców wyspy Samoa - wśród których homoseksualiści stanowią odrębną, społecznie akceptowaną grupę - pozwalają spekulować nt. ewolucyjnego sensu istnienia homoseksualizmu przy założeniu, że priorytetem w naturze jest spłodzenie potomstwa i przenoszenie własnych genów. O badaniach informuje komplet naczyń stołowych ScienceDaily. - Zbigniew Chlebowski idzie na dno i topi swoich partyjnych kolegów - tak w programie "24 godziny" ostre słowa byłego szefa klubu Platformy skomentował delegat PiS Mariusz Błaszczak. gracz polityczny PO Sebastian Karpiniuk tłumaczył, że przez Chlebowskiego przemawia przede wszystkim żal. - To są słowa rozgoryczonego człowieka, kto nie mógł się wyeksplikować z sytuacji w której się znalazł a poniósł jej poważne konsekwencje - uważa Karpiniuk. Wielka pacyficzna obfitość śmieci, składające się po największej części z plastiku, ma nasilenie stanu Teksas. wszystko to szczątki naszego życia, z którymi ekolodzy spróbują uczynić łańcuch w ramach Projektu Kaisei.Izraelski Instytut Pamięci Narodowej Jad wa-Szem w Jerozolimie otrzymał ofertę zakupu "pamiątek rodzinnych" po Rudolfie Hessie - okrytym ponurą sławą organizatorze i głównym komendancie hitlerowskiego obozu masowej zagłady w Auschwitz-Birkenau. Hazel Soares, mieszkanka Oakland w stanie Kalifornia, zostaa w sobot w wieku 94 lat jedn z najstarszych absolwentek college'u na wiecie. W brytyjskich rodzinach dochodzi do co w żadnym razie trzech kłótni dziennie pomiędzy rodzicami i dziećmi, zaś najwięcej domowych awantur wywołują matki.

"Marszałek Bronisław Komorowski herbu Korczak - sentencje, maksymy, porzekadła, cytaty, poezja" - tak sztab Jarosława Kaczyńskiego zatytułował listę "wpadek" kandydata PO na prezydenta. W niedzielę zaprezentowała ją szefowa sztabu PiS Joanna Kluzik-Rostkowska.

Bal w Miami na Florydzie uświetnił uhonorowanie dwóch amerykańskich dzienników nagrodą Lecha Wałęsy. To pierwsza wersja nagrody przyznawanej za pomocą Instytut byłego prezydenta. Nadszedł nieubłaganie: kalendarz pokazuje aktualnie rok 2010. Witaliśmy go w klubach, we własnych domach i na świeżym powietrzu. W większości w miejsce była muzyka i sztuczne ognie - a przede wszystkim włości zabawa. Oby była początkiem dobrego roku!

Most Dębnicki w ognisko Krakowa jest ponownie otwarty dla ruchu samochodów do 3,5 t a transportu miejskiego. Most zamknięto we wtorek ze względu na obawy, że może zapadać pod naporem fali kulminacyjnej na Wiśle. - W niedzielę w powiatach nadwiślańskich woj. pomorskiego zostanie prawdopodobnie wprowadzony alarm powodziowy - poinformował w sobotę wyraziciel wojewody. przypuszczalnie istnieć on wprowadzony w powiatach: gdańskim, malborskim, kwidzyńskim, tczewskim, sztumskim i nowodworskim. tymczasem sprawa powodziowa stabilizuje się w południowej części kraju. Były żołnierz brytyjskiej armii ustanowił nieznany rekord świata biegając na bieżni z wykorzystaniem 7 dni z rzędu.zalew nie oszczędza drogowców. Do wielu miejsc w kraju dalej trudno dojechać. Zalanych jest kilkanaście ważnych dróg. Odwołano niemało pociągów i autobusów. Wybierasz się na weekend? Z tvn24.pl sprawdź, czy dojedziesz. Takiej wiedza jest dozwolone nie przeżyć – mówi roztrzęsiona białogłowa Wanda z Nowej Soli. płeć piękna kilka dni temu otrzymała od funduszu emerytalnego czasopismo z kondolencjami z powodu śmierci córki i prośbą o przesłanie aktu zgonu. niemniej jej potomek żeński żyje. - Te sekundy, gdy czytałam pismo, były straszne – dodaje. O sprawie pisze" gazeta Lubuska". Nie ma jeszcze 18 lat, jest Polką i najprawdopodobniej zostanie - i to najmłodszą w historii - radną Szwecji. Niemożliwe? A jednak. niemniej start w wyborach 17-letniej Magdy Lukaszewicz jest przenikliwie krytykowany, nastolatka nie daje za wygraną. - Młodzi kadry powinni mieć swoich, młodych reprezentantów - broni swojej decyzji o starcie w wyborach w rozmowie z tvn24.pl.

działacz polityczny chciał przemycić 2 kg kokainy w żołądku


Dwa kilogramy kokainy próbował przemycić w żołądku do szkop nigeryjski polityk, którego w poniedziałek na lotnisku w Lagos aresztowała agencja ds. walki z narkotykami. Za kasa z przemytu chciał sfinansować swoją najbliższą kampanię wyborczą.

Hazard jak faszyzm, a pogrywający jak przestępca


rząd w ramach zapowiedzianej dzięki premiera niemal całkowitej delegalizacji hazardu zamierza wyłapywać plus grających w internecie. Jak? - Zakazywać łączenia przez polskie serwery ze stronami hazardowymi - tak jak w przypadku stron faszystowskich. I monitorowanie przelewów - tłumaczył w Poranku TVN24 podsekretarz finansów Jacek Kapica.

Jechała pomóc, została zamordowana


Policja próbuje rozwiązać zagadkę śmierci 28-letniej kuratorki socjalnej. Kobieta została zamordowana w miniony wtorek w Michałowie (woj. dolnośląskie). Przyjechała tu na interwencję do rodziny, którą się opiekowała.

Nasze nowe dowody rozruszają pół świata


1 stycznia 2011 w Polsce rozpocznie się wydawanie nowych dowodów osobistych z mikroprocesorem. Zamówienia z własny mogą budzić światowym rynkiem kart chipowych - informuje "Puls Biznesu".

zalany rajd pod nurt - staranował cztery auta


wypity rajd po ulicach Białegostoku. Policjantom udało się zapuszkować kierowcę, jaki jadąc pod bieg uszkodził cztery inne auta. pościg zarejestrował videorejestrator umieszczony w radiowozie.

Polsat płaci pół miliona za szyderstwa z Madzi Buczek


- Polsat ma odpłacić się 500 tys. zł za wyemitowanie w 2006 roku programu Kuby Wojewódzkiego, w którym Kazimiera Szczuka nazwała autorkę audycji Radia Maryja Magdalenę Buczek "starą dziewczynką" i parodiowała jej rozwiązanie modlitwy - orzekł głos Najwyższy, oddalając kasację Polsatu w tej sprawie.

Warszawa: wały wytrzymują


Całą noc kilkaset osób, w tym strażacy, walczyło o utrzymanie Wału Zawadowskiego na Dolnym Mokotowie, jaki zaczął ciec na długości 500 metrów. W ciągu kilkudziesięciu minut ułożono 30 tys. worków z piaskiem, co pomogło uchronić pobliskie tereny przed zalaniem i mieszkańców przed ewakuacją. Wisła roztropnie opada - teraz jej poziom wynosi 749 cm. O sytuacji w stolicy informujemy na bieżąco - śledź relację w tvn24.pl.

Zabity rurami i maczetami. Bo nie wypłacał pensji?


przywódca białej południowoafrykańskiej skrajnej prawicy Eugene Terre'Blanche został zabity w sobotę na swej farmie na północy kraju - podały massmedia w RPA. 69-letniego mężczyznę śmiertelnie pobito rurami i maczetami.

wyrzucenie z Nart wstrzymana. Wyrok podzielił rodzinę


Rodziny Moskalików i Głowackich będą eksmitowane z domu Agnes Trawny - orzekł zdanie Okręgowy w Olsztynie. Zastrzegł jednak, że wydanie lokalu Niemce prawdopodobnie nastać nie prędzej po podpisaniu przez gminę z eksmitowanymi rodzinami umów najmu lokali socjalnych. - Kto pozostały nabałaganił, a ja mam odpowiadać - żali się wójt gminy.

Po 25 latach rodzaj ptaka oficjalnie wzięty za wymarły


Naukowcy uznali rodzaj perkozka długodziobego za oficjalnie wymarły.

kardynał ubiegł i bronił papieża. Zburzony szereg ceremonii


kardynał Angelo Sodano wziął w obronę papieża w zaskakującej mowie na początek mszy w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego w Watykanie. Odniósł się do słów krytyki po ujawnieniu pedofilskich skandali w Kościele. Sam Benedykt XVI mówił m.in. o tragedii Haitańczyków i pokoju w Ziemi Świętej.

"Pudzian" złamał nogę. Ale walczył dalej


Mariusz Pudzianowski to prawdziwy twardziel. Nie dość, że jest najsilniejszym człowiekiem świata i walczy w MMA, to do tego.... w czasie ostatniej walki przeciwko Timowi Sylvii walczył ze złamaną nogą. natychmiast wprzódy zapewniał, że "tanio skóry nie sprzeda"... Ale kontuzja była zapewne w tym momencie zbyt droga. To pewnie przez nitka przegrał.

Na Ukrainie brakuje masek


- Nie panikować, wszelako uwierzyć lekarzom - polecił Ukraińcom prezydent Wiktor Juszczenko. Tuż po nim odezwała się szef rządu Julia Tymoszenko, zbulwersowana, że w rezerwach strategicznych nie ma masek ochronnych dla ludzi, za to nie brakuje masek gazowych dla koni. na nowo grypa na Ukrainie jest orężem w walce zanim zaplanowanymi na styczeń wyborami prezydenckimi?

Kaczyński przewyższający za oceanem, Komorowski bierze Wyspy


Ameryka Zjednoczone, Kanada, Włochy - Polacy w tych krajach postawili na Jarosława Kaczyńskiego. Jego adwersarz Bronisław Komorowski mógł za to wyliczać na poparcie Polaków w Moskwie, Berlinie, Hiszpanii czy Belgii.

Cała czoło ma astmę, poza Justyny


Justyna Kowalczyk na razie w Vancouver zdobyła dwa medale - srebro w sprincie i brąz w biegu łączonym. bezkonkurencyjna w obu konkurencjach okazała się Norweżka Marit Bjoregen, u której stwierdzono ... astmę. Podobnie zresztą, jak u innych rywalek Polki.

Wszystkie ofiary katastrofy Cessny to Polacy


Wszystkie pięć ofiar wypadku awionetki w Stanach Zjednoczonych, to Polacy - poinformował konsul RP w Nowym Jorku Marek Skulimowski. ograniczony samolot rozbił się w trakcie próby lądowania nieopodal Trenton w stanie New Jersey.

Komputerowa gra o walce z pandemią grypy


Grypa A/H1N1, zwana też świńską, zainspirowała holenderskich naukowców do stworzenia gry komputerowej, której zadaniem jest propagowanie wiedzy o tej chorobie i o problemach walki z pandemią.

Michael Jackson żyje?


Filmik, który ma ukazywać Michaela Jacksona wysiadającego z samochodu koronera, pojawił się w sieci. pośród internautów w tej chwili zabrali głos zwolennicy teorii spiskowych.

Wpadł pod metro i przeżył


To się nazywa mieć szczęście. jakiś żółtodziób Amerykanin wpadł pod skłonność metra po przepychance z kolegami. Mężczyźnie nic się nie stało. Całe scena zarejestrowały kamery monitoringu.

840 pasażerów w jednym samolocie


Airbus po raz pierwszy sprzedał samolot A380 w wersji dla 840 pasażerów. Nabywcą dwóch takich maszyn są francuskie linie Air Austral. Samoloty mają latać na trasie Paryż - Reunion (departament zamorski Francji na Oceanie Indyjskim).

pryncypał szkoły pozwolił pospać uczniom


naczelny pewnego liceum w angielskiej miejscowości Monkseaton ma nadzieję, że godzinna drzemka zanim rozpoczęciem lekcji poprawi koncentrację uczniów i wpłynie na ich wyniki w nauce.

"W ogóle Ruskich nie widać"


Nie przenoście nam stolicy do Popradu – żartują zakopiańscy hotelarze, kupcy i prostytutki. Żart jest gorzki, bo zimowa stolica nasz przegrywa ze słowackim kurortem batalię o zagranicznych turystów. W tegoroczne wakacje było ich chociażby o 30 odsetki mniej aniżeli w roku ubiegłym.

Francja: przekręt prezydenta i premiera?


We Francji trwa dyskusja dookoła podróży prezydenta Nicolasa Sarkozy'ego do berlinka w 1989 roku, wywołana przy użyciu pamiątkowe zdjęcie, umieszczone w weekend na stronie prezydenta na portalu Facebook. Sarkozy napisał na portalu, że był w Berlinie 9 listopada zanim 20 laty, gdy padał mur - wprawdzie opozycja wątpi w jego słowa.

Kwiecień miesiącem produkcji


W kwietniu mieliśmy wielkanocne święta, mieliśmy narodową żałobę - ale nie ucierpiał na tym lokalny przemysł. produkcja przemysłowa w kwietniu wzrosła o 9,9 proc. rok do roku, po marcowym wzroście o 12,5 proc. (po korekcie) - podał centralny Urząd Statystyczny. Produkcja w porównaniu z marcem 2010 była wszelako niższa o 9,1 proc.

Zabił, bo chciała go rzucić


We wtorek wieczorową porą pod Kielcami zaginęła 20-letnia dziewczyna. Na jej poszukiwania ruszyli ojciec, chłopak i jego koledzy. Zakrwawione padło znaleziono w okolicznym wąwozie. Jak ustaliła policja, zabił ją chłopak. widać dlatego, że chciała finalizować ich związek.