Są nowe podsłuchy. A na nich Schetyna i biznesmen od hazardu


Grzegorz Schetyna - nie zważając na temu, co mówił - spotkał się niemniej jednak z biznesmenem Ryszardem Sobiesiakiem, który zabiegał u polityków Platformy o korzystne dla firm hazardowych rozwiązania. Wynika to ze stenogramów CBA, do których dotarła "Polska".

Policja ma nowe sprzęt w walce z pijanymi kierowcami. na skutek nowoczesnemu AlcoBlow, sprawdzenie jednego prowadzącego trwa wyłącznie kilkanaście sekund. A to sprawia, że zbadanych przypadkiem utrzymywać się nieraz więcej kierowców, niż w sąsiedztwie użyciu tradycyjnej aparatury. U dzieci żyjących w złych warunkach społeczno-ekonomicznych systematycznie wzrasta ilość hormonu stresu w organizmie - zaobserwowali naukowcy z Kanady. Jak napisali na łamach pisma "Psychological Science", może to częściowo tłumaczyć większą podatność tych dzieci na problemy ze zdrowiem psychicznym i fizycznym w przyszłości. Ardi Rizal, dwuletni indonezyjski chłopiec jest uzależniony od papierosów. dziewiczy szlug dostał od swojego ojca mając skoro tylko osiemnaście miesięcy. Gdy nie może zapalić wpada w furię - informuje telegraph.co.uk.Dog niemiecki Gibson, wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako Bóg najlepszy przyjaciel człowieka świata, został uśpiony w okolicach Sacramento, w Kalifornii, z powodu rozwijającej się choroby nowotworowej - poinformował jego weterynarz. Pewien Japończyk poślubił największą miłość swojego życia – gigantyczną poduszkę. Benedykt XVI powiedział w synagodze w Rzymie, że eksterminacja był "szczytem nienawiści". ponadto podkreślił stanowczo, że wypada na nieustannie wykorzenić żydożerstwo i antyjudaizm. Wcześniej, przewodniczący żydowskiej społeczności we włoskiej stolicy przywitał papieża słowami krytyki.

Domowe zwierzaki, które wpadają w depresję, będą mogły się z niej leczyć. Jak informuje Daily Mail, w Wielkiej Brytanii pojawi się w sprzedaży lek antydepresyjny - prozak dla psów.

Nowe, niezależne od Rosji, źródło ropy dla Polski przybiera na papierze raz po raz konkretniejsze kształty. spółka Nowa Sarmatia podpisała dopiero co wstępną umowę z Instytutem Nafty i Gazu na unijne dofinansowanie kwotą nieledwie 0,5 mld zł. kasa maja chodzić na zakres ropociągu Odessa-Brody do Płocka i Gdańska. nie prędzej po 30 dniach zdołała wrócić do domu pewna mieszkanka Szkocji, która nim Bożym Narodzeniem pojechała do miasta nabywać świątecznego indyka. Jadąca z Inverness do domu na trudno dostępnym przylądku Cape Wrath pani Kay Ure nie mogła najechać ostatnich 17 km drogi z powodu obfitego śniegu.

- Głównym celem operacji CBA w tzw. aferze hazardowej było nawała w premiera. (...) Mariusz Kamiński stał się sztyletnikiem IV RP - przekonywał w programie "24 godziny" Sebastian Karpiniuk z PO. Ripostował Paweł Poncyliusz z PiS: dotychczasowy dyrektor CBA sztyletnikiem nie jest, a komitet śledcza jest niezbędna, by właśnie wyjaśnić, kto mija się z prawdą. - To będzie trudna krótki czas dla premiera - ocenił polityk. We Francji trwa dyskusja wokół podróży prezydenta Nicolasa Sarkozy'ego do berlinka w 1989 roku, wywołana przez pamiątkowe zdjęcie, umieszczone w weekend na stronie prezydenta na portalu Facebook. Sarkozy napisał na portalu, że był w Berlinie 9 listopada zanim 20 laty, gdy padał mur - chociaż przeciwstawienie wątpi w jego słowa. Popełnienie jakby tysiąca przestępstw udowodnili śląscy policjanci właścicielowi szkoły nauki jazdy, jego instruktorom natomiast współpracującej z firmą lekarce. Piętnastu podejrzanym przedstawiono do tej pory blisko 1200 zarzutów. Za poświadczenie nieprawdy w dokumentach grozi im do 5 lat więzienia.Janusz Palikot winien utrzymywać się ukarany - zdecydowała prawyborcza komisja Platformy Obywatelskiej. W który sposób? W tej sprawie decyzji acz nie podjęła. "Konsekwencje dyscyplinarne" pod posła wyciągnie zarząd partii. Australia zainaugurowała światową akcję ekologiczną "Godzina na Ziemi", której celem jest zachęcenie do walki ze zmianami klimatycznymi. Z okazji 600-lecia bitwy pod Grunwaldem, obradujący w Olsztynie biskupi polscy odwiedzili w sobotę późnym popołudniem aspekt bitwy. Odmówili tam modlitwę za poległych pod Grunwaldem, o pokój i za narody Europy. Przekazano podobnie dziennikarzom napisaną trzy dni przed śmiercią homilię bpa Tadeusza Płoskiego, który zginął pod Smoleńskiem. arcypasterz polowy miał ją wygłosić podczas mszy świętej w 600. rocznicę bitwy. poprzednio wizytą pod Grunwaldem, biskupi zaapelowali do Polaków o porcja w wyborach i głosowanie zgodnie z własnym sumieniem.

Toksyczny dym nad stadionem w RPA


Dym zagrażający zdrowiu zmusił piłkarzy reprezentacji Nowej Zelandii do skrócenia pierwszego treningu w RPA na stadionie Sinaba w Daveyton. Decyzję podjął główne biuro leczniczy po konsultacji z trenerem Rickim Herbertem i kapitanem Ryanem Nelsenem.

"Kaczyński jak brzydka królowa"


Jarosław Kaczyński chciał pokazać społeczne różnice, a wyszło z tego tyle, że kabarety będą miały mniej pracy - powiedział w programie "Kawa na ławę" Jarosław Kalinowski z PSL, komentując w ten rozwiązanie wizję prezesa PiS o masowych wczasach Polaków w Egipcie. - Połowa Polaków w ogóle nie jeździ na wakacje. Wypowiedź prezesa PiS, która - jak szycha powie - jest pewną mrzonką, ilustruje pewną dramatyczną sytuację - bronił swojego szefa Tadeusz Cymański z PiS.

Rozstrzelana "Brasiliana"


Brazylia rozstrzelała się na wystarczy sparingów zanim mistrzostwami świata w RPA. W rozgrywanym w Dar Es Salaam meczu rozbiła Tanzanię 5:1. Po dwie bramki strzelili Robinho i Ramires, a jedną dołożył Kaka. wykidajło Carlos Dunga przypuszczalnie egzystować rad ze swoich podopiecznych.

nieszczęście na torach. akcja wstrzymany na parę godzin


Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę na stacji Warszawa Toruńska - poinformowała policja. Wstrzymany został akcja pociągów na trasie stolica Polski - Gdańsk. Został przywrócony zanim godziną 21.

ZUS likwiduje legitymacje ubezpieczeniowe


basta z "podbijaniem legitymacji". ZUS stwierdzia, że legitymacje ubezpieczeniowe są nuże niepotrzebne i z końcem roku kończy ich wydawanie. Dokumenty, które do tego czasu zostaną przekazane pracownikom, zachowają waga w 2010 roku. Ci, którzy dokumentu mieć obecnie nie będą, będą musieli "zaufać" komputerom.

Agenci CBA byli i w MŚ i w lasach


CBA wzięła się za znanego ze słynnych stenogramów ws. afery hazardowej Ryszarda Sobiesiaka. Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli w czwartek w podobny sposób do Ministerstwa Środowiska, jak i Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu. sekretariat działa na zlecenie wrocławskiej prokuratury, która sprawdza, dlaczego firma biznesmena rozpoczęła budowę wyciągu narciarskiego, w pobliżu że nie posiadała stosownych zezwoleń.

Kaczyński skupi się na rodzinie


program wyborczy Jarosława Kaczyńskiego będzie skupiał się przede wszystkim na kwestiach społecznych - dowiedziała się "Rzeczpospolita". Ma się w nim odnaleźć spadek o wsparciu dla polskich rodzin, również wielodzietnych. wypisz wymaluj program prezesa PiS ma zatrzymać się przedstawiony w najbliższych dniach.

W Norwegii insurekcja najbardziej luksusowe więzienie


W Norwegii zostanie wkrótce otwarte najbardziej wyrafinowany zakład uległy na świecie z telewizorami plazmowymi, studiem nagraniowym i ścianą wspinaczkową dla więźniów.

Apple odkrył nowego iPhone'a


Jest cieńszy, ma zamontowaną z przodu kamerę i lepszą rozdzielczość ekranu - tak prezentuje się nowa wersja iPhone'a. Steve Jobs, dyrektor Apple'a, właśnie pokazał osobisty nieznany gadżet.

"Rzeka nas przechytrzyła". część Wrocławia pod wodą


Sypane z piasku wały we Wrocławiu nie sztywny i pustosłowie ze Ślęzy wdarła się na osiedle Kozanów. akt osiedla została zalana wodą do wysokości 1,5 metra. W tej chwili sprawa nieco się uspokoiła, mowa trawa nie przybiera tak szybko, a strażacy i ochotnicy budują nowe zapory przeciwpowodziowe.

Szaleńcza jazda porsche. 111 km/h powyżej limit


Policjanci zatrzymali kierowcę porsche, jaki - pędząc autostradą A-2 w kierunku Poznania - przekroczył szybkość o nad sto kilometrów na godzinę. Okazało się, że mąż ma prawniczy zakaz prowadzenia pojazdów.

Palikot: to ja kupiłem pisarstwo prezydenta


- To ja, Janusz Palikot, kupiłem to literatura - symbol nieudolności Lecha Kaczyńskiego - poinformował na antenie TVN24 Janusz Palikot. Za pióro, które "zaprotestowało" na przestrzeni podpisywania aktu ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego, na aukcji charytatywnej zapłacił 18,1 tys. zł. Zakupu dokonał pod loginem "biuropalikot".

"Tusk to tuskozaur, prowadzi nas do Parku Jurajskiego"


Ten rząd nie ma sukcesów, a mielenie jęzorem Donald Tuska tego nie przykryje. To tuskozaur. zamiast wprowadzać Polskę w epokę Avatara, wprowadza nas do Parku Jurajskiego - stwierdził w programie "Kawa na ławę" Jacek Kurski z PiS.

"Nie było postępowań ad personam, były ad rem"


przed sejmową komisją śledczą ds. nacisków boss PiS podobnie musiał się tłumaczyć z "haków". - Żadnych nie było - powtórzył Jarosław Kaczyński. Wypowiedzi Romana Giertycha nazwał "kłamstwem" i "bezczelnymi łgarstwami". - Wydaje mi się, że to wielka operacja, która ma na celu pominięcie najważniejszych spraw - mówił. transmisja w tvn24.pl

pierwowzór myślała, że jest u ojca; ojciec, że u matki


Dwuletni podrostek sam chodził po ulicach Świnoujścia i wołał swoją mamę, ale ta nie przychodziła. członek rodu trafiło do policjantów, którzy zajęli się malcem. Rodzice zgłosili się po nie nie wcześniej po 18 godzinach. w tym momencie sprawą zajmie się zdanie rodzinny.

Z sąsiedzką wizytą w czołgu na szynach


- nie zaplanowany chęć pancerny z Korei Płn. przyjechał do przygranicznego chińskiego miasta w sobotę nad ranem - według południowokoreańskiej agencji Yonhap w pociągu być może podróżować prowadzący komunistycznego reżimu z Północy, Kim Dzong Il. wywiad Seulu sprawdza te informacje.

mistrz świata obraził Kubicę


Na oczach niemieckich telewidzów legendarny kierowca Formuły 1 Niki Lauda obraził Roberta Kubicę. Przed wyścigiem o Grand Prix Monako Austriak określił kierowcę Renault jak "Polacke". Tego samego słowa wobec Polaków używali hitlerowcy.

Amerykanie "walczą" Metallicą z talibami


Armia amerykańska walczy z afgańskimi talibami w sąsiedztwie pomocy muzyki takich zespołów, jak Metallica i Thin Lizzy.

osądzony Lepper również chce być prezydentem


"Zapotrzebowanie na Samoobronę jest" i wobec tego on weźmie udział w wyborach prezydenckich jako kandydat. osądzony zanim miesiącem na dwa lata i trzy miesiące więzienia Andrzej Lepper żałuje tylko, że w obawie poprzednio nim "w przededniu wyborów zmienia się pod niego prawo".

Noc ze Słowackim i nie na to samo


z grubsza czterdziestka teatrów i grup teatralnych, imprezy plenerowe, pokazy specjalne, premiery - noc z 18 na 19 czerwca w Krakowie będzie świętem miłośników teatru. Organizatorzy Nocy Teatrów zachęcają do odbierania darmowych wejściówek.

sprawa łodzi w Gdańsku. sześć osób w wodzie


Pięć osób dorosłych i trzyletnie dziecko znalazło się w wodzie po tym jak łódź, na której płynęli, przewróciła się. Do wypadku doszło na kanale Martwej Wisły w Gdańsku na wysokości Górek Zachodnich. członek rodu jest w stanie krytycznym. Po przeprowadzeniu akcji reanimacyjnej przewieziono je do szpitala.

Ten ślub będzie skandalem roku?


Indyjska policja zatrzymała paszport jednego z czołowych pakistańskich graczy w krykieta Shoaiba Malika. wsio z powodu podejrzenia, że sportowiec, kto na kwiecień zaplanował ślub z indyjską tenisistką Sanią Mirzą, być może popełnić bigamię.

"Zaniepokojony" Anders Hoegstrem w Krakowie


Szwed niedozwolony o rozporządzenie kradzieży napisu z muzeum w Auschwitz-Birkenau jest w tej chwili w Krakowie. Anders Hoegstrem koniec tygodnia spędzi w areszcie w oczekiwaniu na przesłuchanie. - mój klient jest niespokojny tą sytuacją, bo w życiu nie był w Polsce - powiedział BjĂśrn Sandin, jajecznik Szweda.

Wały nie wytrzymują


Wilków (woj. lubelskie) stale pod wodą, a rozlewisko jeszcze się powiększa. Wały nie odporny opodal Annopola i zalały miejscowość Kopiec. W Sandomierzu trwa potyczka o hutę, a metropolia przygotowuje się do drugiej fali kulminacyjnej. Przedstawiamy aktualna sytuację powodziową.

15-latek zmarł na WF-ie. Sprawdza to prokurator


Prokuratura Rejonowa Bydgoszcz-Północ sprawdzi, co było przyczyną śmierci 15-latka, kto zasłabł na lekcji WF-u. - Postępowanie przygotowawcze formalnie rozpoczniemy w piątek rano. W czwartek prokurator zbierał materiały na miejscu - mówi portalowi tvn24.pl Janusz Kaczmarek, z-ca szefa Prokuratury Rejonowej w Bydgoszczy.