Wojenna wystawa szarga dobre imię Polek


"Nasz Dziennik": W szwedzkim miasteczku Lund zorganizowano kontrowersyjną wystawę poświęconą losom więźniarek obozu koncentracyjnego w Ravensbrueck. Wywołała ona opór mieszkających tam Polaków, według których zawarte w ekspozycji treści są niezgodne z prawdą i szargają dobre imię polskich więźniarek.

- Różne rzeczy jest dozwolone o nas mówić, ale sami potrafimy dać do zrobienia pytania Mariuszowi Kamińskiemu - Sławomir Neumann zaprzecza rewelacjom RMF FM, według którego pytania do szefa CBA znalazły się na przenośnej pamięci Marcina Rosoła - razem z oświadczeniem Mirosława Drzewieckiego. - To skandal - uważa z kolei Beata Kempa. Beatyfikacja księdza Jerzego Popiełuszki nastąpi 6 czerwca, w dniu Święta Dziękczynienia – ustaliły "Wiadomości" TVP1. Szczegóły uroczystości zdradzi niedługo metropolita warszawski arcybiskup Kazimierz Nycz w toku specjalnej konferencji prasowej. - Błędy popełniane przez Platformę Obywatelską wynikają z zarozumialstwa jej polityków, z przeświadczenia, że mogą wykonywać wszystko - tak w "Faktach po Faktach" Aleksander Szczygło skomentował ostatni partyjny sondaż, w którym topnieje przewaga PO nad PiS. - Jest takie powiedzenie: wyniosłość kroczy przedtem upadkiem - skwitował dyrektor Biura Bezpieczeństwa Narodowego.jakby połowa ankietowanych (49 proc.) uważa, że kandydatem PO w jesiennych wyborach na prezydenta powinien zatrzymać się dyrektor MSZ Radosław Sikorski. Zdaniem jednej piątej (20 proc.) kandydować powinien marszałek Sejmu Bronisław Komorowski - wynika z czwartkowego sondażu Homo Homini dla Polsat News i "Dziennika prasa Prawnej". W tym roku debet naszego państwa przypadające na obywatela zwiększy się o 2,1 tys. zł. Na wystarczy roku iks z nas będzie obciążony kwotą ponad 19 tys. zł - donosi "Rzeczpospolita". Po wakacjach na boiska powraca włoska Serie A. kompozycja sił się nie zmienił - o mistrzostwo powalczą Inter Mediolan i AC Milan oraz Juventus Turyn i AS Roma. "Scudetto" chronić podopieczni Jose Mourinho - Inter.

pochód wojskowa, specjalne akademie organizowane w całym kraju i pokazy sztucznych ogni - tak Korea Północna świętuje 68. rocznica urodzin swojego Umiłowanego Przywódcy, Kim Dzong Ila.

Waldemar Stasiak kandydatem na prezydenta stolicy. Czy to błąd gazety? - Wygląda na to, że to nie o mnie chodzi. Ja jestem Władysław - zapewniał w Kontrwywiadzie RMF FM szef Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak. Brytyjska księżna Yorku Sarah Ferguson wpadła na przestrzeni prowokacji dziennikarskiej. Zaoferowała reporterowi podającemu się za biznesmena, że w zamian za 500 tys. funtów i 1 proc. od przyszłych transakcji ułatwi mu konferencja ze swoim byłym mężem księciem Yorku Andrzejem i tym samym "otworzy drzwi" do potencjalnie lukratywnych kontaktów.

przed planowanym lądowaniem prezydenckiego samolotu z lotniska pod Smoleńskiem usunięto najprawdopodobniej dalszy przyrząd nawigacyjny, jaki został tam zamontowany, jak lądowały maszyny z Władimirem Putinem i Donaldem Tuskiem - pisze "Moscow Times". dotychczasowy zatrudniony Totalizatora Sportowego Grzegorz Maj zeznał dzisiaj przed hazardową komisją śledczą, że nie był autorem projektu nowelizacji ustawy o grach, który w 2006 r. został przekazany wiceministrowi finansów w rządzie PiS Marianowi Banasiowi. Burza piaskowa w Chinach. Piasek niesiony przez potężny porywisty wiatr spowodowały paraliż w północno-zachodniej części Państwa Środka.- Te parę dni, w czasie których mam alternatywa zebrania wszystkich kadrowiczów, to za mało, aby eksploatować u nich szybkość, czy wytrzymałość - mówi w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Franciszek Smuda. trener biało-czerwonych znalazł podejście tego problemu: piłkarze jego biuro kadr będą regularnie monitorowani z wykorzystaniem fizjologów w ich macierzystych klubach. Prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad pokazał nowe, 10 cięgi z większym natężeniem wydajne wirówki do wzbogacania uranu trzeciej generacji. W swoim przemówieniu w doba irańskiego programu atomowego określił jakkolwiek broń jądrową jak działającą "przeciwko ludzkości", a podpisany za pośrednictwem Baracka Obamę i Dmitrija Miedwiediewa układ o redukcji zbrojeń strategicznych "maskaradą". - Te reformy mają nie wręcz przeciwnie uregulować system finansów publicznych, ale również przebić Polskę na ścieżkę szybkiego rozwoju w nadchodzącym dziesięcioleciu. Mają wesprzeć w dokonaniu przełomu cywilizacyjnego - mówi o Planie Rozwoju i Konsolidacji Finansów minister Michał Boni.

Otworzą archiwa "milczącego" papieża


Żydzi od lat domagają się otwarcia archiwów na temat pontyfikatu papieża czasów wojny, Piusa XII. Watykan zapowiedział właśnie, że odtajni dokumenty, ale dopiero za pięć lat.

Tusk do Sikorskiego: Walcz! Komorowski: należący do mnie wotum ma...


Zgodnie z zapowiedzią, marszałek sejmu Bronisław Komorowski w prawyborach prezydenckich w PO zagłosował na swego kontrkandydata, ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego.

"Milicjo! Nie bij", "Milicjo! Nie pij"


"Milicjo! Nie bij!", "Milicjo! Nie pij!" i "Milicjo! czy też z narodem!", "Milicja dla obywateli, a nie na odwrót! - z takimi hasłami wyszli na ulice Moskwy demonstranci. z grubsza sto osób protestowała przeciwko przemocy ze strony milicji.

Porsche stanęło w płomieniach


Płonął jak pochodnia. Strażacy aktualnie uporali się z ugaszeniem białego Porsche 911, które zapaliło się na ruchliwej ulicy w stolicy. Na eudajmonia nikomu nic się nie stało. A informacje i zdjęcia dostaliśmy od naszych internautów na platformę kontakt TVN24.

Pod kontrolą Urugwaju


Po 45 minutach bliżej gry w ćwierćfinale są piłkarze Urugwaju, którzy od 7. minuty prowadzą z Koreą Płd. 1:0. "Urusi" mogli przemykać wyżej, bo sytuacji na wybrzuszenie rezultatu im nie brakowało. Śledź relację w tvn24.pl "minuta po minucie".

Wiemy jak sypać kasę?


Co jak co, ale kapitał potrafimy demaskować jak nikt. Rzeczpospolita Polska wykorzystuje najwięcej pieniędzy unijnych spośród 27 państw Unii, biorąc pod uwagę wydawane kwoty - uważa minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska. acz dyrektorka klubu PiS, była minister rozwoju Grażyna Gęsicka przyznaje, że pod tym względem jesteśmy pierwsi, ale gorzej - jej zdaniem - z efektywnością.

Zakończyło się kwerenda ws. śmierci Jacksona


policja Los Angeles oficjalnie zakończyła badanie w sprawie śmierci Michaela Jacksona i na dniach przedstawi prokuraturze swoje wnioski, w których obarczy doktora Conrada Murraya odpowiedzialnością za śmierć "króla popu" - poinformowała strona internetowa TMZ.

Polacy bez dorobku opuszczają Wyspy


natychmiast lecz prawie pół miliona polskich imigrantów pozostało w Wielkiej Brytanii. Polacy wyjeżdżają z Wysp, bo nie mają tam szansy na awans i dobre zarobki. Takie wyniki przynosi raport ustawiony na nakaz brytyjskich władz, a ujawniony za pośrednictwem pamiętnik "Guardian".

Pitera na wylocie?


Julia Pitera przypuszczalnie już rychło finalizować swoją karierę jak pośrednik mniej więcej do spraw przeciwdziałania korupcji - spekuluje "Dziennik periodyk Prawna". Stanie się tak jeśli Pitera zasiądzie w komisji śledczej w sprawie afery hazardowej. A taka casus - jak zaznacza dziennik - jest możliwa.

Miller nie przeprosi PiS za NSDAP


- przenigdy nie powiedziałem, że Jarosław Kaczyński równa się Adolf H. - swoją kontrowersyjną wypowiedź o zbieżności programów PiS i NSDAP Leszek Miller skomentował w "Faktach po Faktach". Zaznaczył jednak, że ustawa i praworządność przypomina mu "współczesną wersję narodowego socjalizmu".

Walutowe widełki łagodnie się kurczą


- W trzecim kwartale ubiegłego roku banki zaczęły nieznacznie obniżać spready walutowe, czyli różnicę miedzy ich kupnem a sprzedażą - podała komisja Nadzoru Finansowego. Eksperci uważają jednak, że obniżki są zbyt małe, by klienci spłacający kredyty walutowe mogli je istotnie odczuć.

Wszystkiego najlepszego, Pi


Jest taka liczba, która 14 marca ma swoje święto. To Pi, określająca kochanie się obwodu do średnicy największego odkrycia ludzkości - koła.

straszydło połknął Volvo


interes była przygotowywana od wielu miesięcy, juz wydawało się, że nic z tego nie będzie - a natomiast udało się. Chińska firma Geely Automobile przejmie produkcję samochodów osobowych Volvo od koncernu Forda. W niedzielę pod Goeteborgiem została podpisana w tej sprawie umowa.

Kalisz: Tusk "bezrefleksyjnie" ws. Afganistanu


- To bezrefleksyjne godzenie się na to, co wymyślają stratedzy amerykańscy - tak poseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej Ryszard Kalisz komentował decyzję o wysłaniu dodatkowych polskich żołnierzy do Afganistanu. We wtorek premier Donald Tusk poinformował, że do Afganistanu prawdopodobnie pojechać chociażby 600 naszych żołnierzy.

Turnau wyszedł z pudła


wystarczy niepewności ws. zapudłowania Grzegorza Turnaua. W sobotę lotem błyskawicy obiegła Polskę informacja, że artysta skończył w pudle. Bo skończył, ale nie w więziennym - brał udział w akcji charytatywnej "Szlachetna paczka".

Trybunał przy SB


wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ustawy "dezubekizacyjnej" nie zadowolił wszystkich. To, moi zdaniem, świadczy na dobrodziejstwo Trybunału.

Rekordowo szybka i gościnna


Mocnym akcentem chce upamiętnić się w 2010 roku najszybsza kobieta świata. Sanya Richards na własny przysięga z gwiazdą futbolu amerykańskiego Aaronem Rossem zaprosiła 700 gości.

czarnuch gubernator krytykowany za zarzuty rasizmu


dziewiczy bambus gubernator stanu nowy Jork, David A.Paterson, został upomniany przez Biały Dom za oskarżanie swoich krytyków o rasizm.

Klich: nasi żołnierze rozważnie nabierali impetu


- Obecna, siódma deformacja kontyngentu roztropnie nabierała impetu i zwiększała liczbę zadań "w polu", a najlepszym dowodem, że zadania były coraz intensywniej realizowane są akcje odwetowe ze strony Talibów - stwierdził dzień wczorajszy wieczorem Bogdan Klich. W kilka dni w Afganistanie zginęło dwóch polskich sił zbrojnych.

Bundestag zajmie się sporem wokół Steinbach


język niemiecki Bundestag zajmie się na posiedzeniu w środę sporem koalicyjnym dookoła nominowania przewodniczącej Związku Wypędzonych (BdV) Eriki Steinbach do rady fundacji "Ucieczka, Wypędzenie, Pojednanie".

Lodowce Himalajów topnieją w oczach


Okazuje się jednak, że winne nie jest ocieplenie klimatu. Zdaniem chińskich i amerykańskich naukowców, przyczyną jest rosnąca ilość sadzy w atmosferze.

Setki reniferów utonęły przechodząc za pomocą jezioro


Setki reniferów utonęły w tym tygodniu, przechodząc przy użyciu zamarznięte jezioro za kręgiem polarnym na północy Szwecji, gdy załamał się pod nimi lód.

Samobójczy szlag to krwawa zemsta


Co bynajmniej 12 osób zginęło, a 25 zostało rannych w niedzielę o brzasku w zamachu samobójczym wymierzonym najprawdopodobniej w burmistrza miasta Adazai pod Peszawarem w północno-zachodnim Pakistanie - poinformowała miejscowa policja. prezydent miasta nie przeżył ataku.

popularny "przeszkadzacz" ogłosił koniec "kariery"


Słynny włoski "przeszkadzacz" telewizyjny Gabriele Paolini, który przy użyciu lata był utrapieniem reporterów, nękanych za pośrednictwem niego w trakcie transmisji i relacji do dzienników, ogłosił, że zakończył swą osobliwą działalność.

pani straciła setki krewnych w trzęsieniu ziemi


Lista krewnych Wildine Germain, którzy zaginęli w trzęsieniu ziemi na Haiti przypomina listę mieszkańców małego miasta.