kadra gliwickiego Zakładu Linii Kolejowych zawiesili głodówkę


Caterpillar Inc. - największy na świecie fabrykant urządzeń dla budownictwa i górnictwa - zwolni w USA 2500 osób. Zatrudni też z powrotem 550 innych robotników, których już zwolnił. W czasie recesji w całym świecie firma zwolniła nuże w sumie 34 tys. osób (planowano 22 tys.). Akcje w Nowym Jorku (składnik indeksu DJIA, parkiet NYSE) najpierw urosły o 2 proc. aby w dalszym ciągu spaść o 0,92 proc.

Węgierski ewidencja BUX na zamknięciu wzrósł o 1,59 proc. do 20.622,83 pkt. (PAP) Miniony siedem dni charakteryzował się podwyższoną zmiennością w notowaniach PLN oraz pozostałych walut regionu. \"\" Starzy wyjadacze z Wiejskiej i Brukseli i polityczni weterani - partie układając listy w eurowyborach postanowiły nie wykonywać doświadczenie z obsadą i postawiły na znane nazwiska. W spektakularnych transferach prym wiedzie PO, która skupiła na swoich listach dawnych polityków SLD, AWS i PiS.Caterpillar Inc. - największy na świecie producent urządzeń dla budownictwa i górnictwa - zwolni w USA 2500 osób. Zatrudni też z powrotem 550 innych robotników, których uprzednio zwolnił. W czasie recesji w całym świecie firma zwolniła nuże w sumie 34 tys. osób (planowano 22 tys.). Akcje w Nowym Jorku (składnik indeksu DJIA, parkiet NYSE) najprzód urosły o 2 proc. aby później opaść o 0,92 proc. Afgańska milicja aresztowała w Kabulu pięciu niedoszłych zamachowców-samobójców, największą taką grupę, jaką ilekroć zatrzymano w stolicy - poinformowały władze. Francuska sekretarz stanu ds. ekologii Chantal Jouanno zażądała we wtorek śledztwa w związku z doniesieniami o składowaniu w Rosji pod gołym niebem francuskich odpadów radioaktywnych. Jouanno podkreśliła, że francuska energetyka jądrowa "musi być absolutnie przejrzysta".

niższa izba parlamentu przyjął w piątek poprawki Senatu do uchwalonej na początku marca noweli ustawy o zapasach paliw, dotyczącej utrzymywania obowiązkowych rezerw tych surowców dzięki przedsiębiorców. Senatorowie chcieli doprecyzowania przepisów.

Minister finansów Jacek Rostowski odebrał w czwartek doroczną nagrodę tygodnika The Warsaw Voice - Krzesło Roku.

Lato, urlop i wakacyjne wojaże są po to, aby podejmować się i odpoczywać a nie godzinami „stać obok garach”. Dlatego zamiast gotować, sięgnij po fasolę po bretońsku z kiełbasą Łabimexu. Szybko, sycąco i smacznie, w domu czy na biwaku … normalnie palce lizać!



festiwal zasób wiedzy ze spółek, środa godz.15


festiwal wiadomości ze spółek, środa 7 kwietnia godz.15

ZBP: Sprzedaż kredytów mieszkaniowych w styczniu wzrosła o z grubsza 30 proc.


W styczniu banki pożyczyły na zakup mieszkań mniej więcej 2,5 mld zł. związek Banków Polskich szacuje, że w całym 2010 r. banki udzielą o 15 proc. kredytów mieszkaniowych więcej aniżeli w ubiegłym roku.

Wywrócił się TIR z rzepakiem. prowadzący w szpitalu


zanim godziną 11, w Storkowie za Ińskiem, na łuku cenny wywalił się TIR pełen nasion rzepaku. Ciężarówka obróciła się wokół własnej osi i wylądowała na poboczu. ...

Poszukiwania Nafty i Gazu Kraków zwiększają obecność w Ugandzie


\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\" Północna Karolina to jeden z cieplejszych stanów USA. Jego ludzie przeważnie nie marzną, ale od kilku tygodni aura nie rozpieszcza również ich. Miasta pokrył śnieg, zamarzają chodniki, rury, a nawet... fontanny. Z zamieciami i zawiejami śnieżnymi walczy uważasz niemal całe Wschodnie Wybrzeże Stanów Zjednoczonych.

Nie zabieraj brzytwy do samolotu


„Biała lista” przedmiotów które wolno dokonać konfiskaty do samolotu Urząd Lotnictwa Cywilnego jak na przykład innych władz lotniczych prezentuje listę przedmiotów dopuszczonych oraz zabronionych do przewozu w transporcie lotniczym. - ...

Hitach drugi raz ma szansę na wygranie przetargu w elektrowni Opole


Jak poinformował „Parkiet”, syndykat Hitachi wróciło do gry o kontrakt na budowę dwóch bloków w elektrowni Opole.

Finansowanie terminalu LNG – kurs informacyjne dla banków


7 września 2009 r. telefonistka Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM we współpracy z PKO BP zorganizował szkolenie informacyjne dla banków zainteresowanych udziałem w federacja finansującym budowę terminalu do odbioru skroplonego gazu ziemnego (LNG) w Świnoujściu.

IDMSA dalej rekomenduje 'trzymaj' dla Trakcji Polskiej, sprawdzenie 4,24 zł


- co do jednego z kryzysem załamał się i niemczyzna handel. Ekonomiści są wszelako zdania, że Niemcy, w charakterze koryfeusz świata w eksporcie, po części sami są winni, że ...

Czy bankomaty zaczną zmniejszać się z wykorzystaniem niższe opłaty międzybankowe?


Od dzień dzisiejszy MasterCard o plus minus 50 proc. obniża bankomatową opłatę międzybankową. Ta werdykt uderzy przede wszystkim w niezależnych operatorów bankomatów i pośrednio w klientów banków.

komisja Trójstronna o energetyce jądrowej i pakiecie antykryzysowym


realizacja założeń pakietu antykryzysowego zaś rządowy audycja energetyki jądrowej były głównymi tematami obrad Prezydium Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych. Spotkaniu w dniu 19 października przewodniczył wicepremier, członek rządu gospodarki Waldemar Pawlak.

restrukturalizacja Grupy Kapitałowej ZCh Police


zakłady Chemiczne Police chcą wydać udziały w sześciu spółkach zależnych. We wtorek w interes opublikowała w prasie zaproszenie do rokowań w tej sprawie.

Złoty osłabia się w czwartek, targowisko czeka na wypłatę dywidendy z PZU


Szwedzka prasa periodyczna dotarła do dokumentu opisującego plany rozwoju Saaba do 2016 roku.

egzekutor zajął konta spółki PKP Przewozy Regionalne


komornik zablokował w pierwszy dzień tygodnia konta przewoźnika kolejowego PKP Przewozy Regionalne na nakaz wierzyciela - firmy PKP Intercity. Jak powiedział PAP orędownik PKP Intercity Paweł Ney, zachodziła obawa, że PKP Przewozy Regionalne będą się uchylały od sądowego nakazu zapłaty 89 mln zł.

Czy w Krakowie busy powinny podróżować po torach?


Prywatni przewoźnicy chcą użyć z wydzielonych pasów dla komunikacji miejskiej. - Nie ma takiej możliwości - mówi wiceprezydent Starowicz. Czy busy powinny jeździć wydzielonymi pasami, z których korzystają ...

Leszkiewicz o prywatyzacji spółek nieruchomościowych


Wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz powiedział PAP, że ministerium skarbu zdecyduje do końca maja, czy należące do Skarbu Państwa spółki nieruchomościowe:Towarzystwo Obrotu Nieruchomościami Agro i Dipservice wtajemniczyć na giełdę jak jeden podmiot.

WSiP ogłosił ponowne apostrofa na akcje własne, koszt 17,75 zł za akcję


Mimo że przy użyciu ostatnie pół roku pokup banków europejskich na powierzchnie biurowe spadł o 53 proc., kolejne miesiące przynoszą nuże stabilizację - wynika z najnowszego raportu firmy badającej targowisko komercyjnych nieruchomości Cushman & Wakefield.

marka Swarzędz idzie pod młotek


komitet Nadzoru Finansowego przyjęła rekomendację T, która nakazuje bankom uważnie prześwietlać chętnych na pożyczki klientów.

KE się zastanawia, inwestycje w nowe moce czekają


nadal nie wiadomo, które inwestycje w budowę mocy wytwórczych będą uznane za rozpoczęte przed końcem 2008 roku, a co za tym idzie nie sposób określić, które z nich otrzymają darmowe uprawnienia do emisji CO2 warunkujące dochodowość inwestycji – czytamy „Rzeczpospolitej”.

Tauron chce elektrowni jądrowej na Śląsku


Stanisław Tokarski, wiceprezes Taurona wezwał do rozważenia możliwości lokalizacji elektrowni jądrowej na Śląsku.

ZWZ WSiP zdecydowało o niewypłacaniu dywidendy


\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Faisal Shahzad, kto w maju próbował odpalić ładunki wybuchowe na nowojorskim Times Square, w pierwszy dzień tygodnia przyznał się do winy. Prokuratura postawiła mu 10 zarzutów, w tym próbę użycia broni masowego rażenia i międzynarodowy terroryzm. płeć brzydka zgodził się z aktem oskarżenia, dlatego ponadto nie będzie procesu.

włoski napad na szwajcarskie banki


Kilkadziesiąt oddziałów szwajcarskich banków we Włoszech przeżyło kontrole służb skarbowych. Szwajcarski rząd obecnie zażądał wyjaśnień od ambasadora makaroniarz w Bernie.

i Litwa chce od Gazpromu tańszego gazu


Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, po Niemcach, Francuzach i Włochach, również Litwa chce częściowego obniżenia ceny za gaz kupowany od Gazpromu.

"Parkiet": PKO BP chce poprawiać się organicznie


W PKO BP dobiegają końca prace nad strategią - pisze "Parkiet".

PEP zapowiada lepsze wyniki w przyszłym roku


Polish Energy Partners przedstawiła prognozę przyszłorocznych wyników finansowych. Wynika z niej, że korporacja osiągnie o 27 proc bardziej natężony dobrodziejstwo netto w 2010 roku, niż planowany na będący na czasie rok.

arena w Davos.Nicolas Sarkozy żąda reform


66% polskich lekarzy nie chciałoby zaszczepić się przeciwko grypie A/H1N1 - wynika z sondażu przeprowadzonego w dniach 15-21 listopada br. wśród 1049 ...