Gdańsk i Poznań we mgle, nie latają samoloty


Z powodu gęstej mgły na lotnisku im. Lecha Wałęsy w Gdańsku-Rębiechowie nie wylądował w sobotę żaden samolot - poinformował brygadzista działu operacyjnego portu, Krzysztof Krzewiński.

Premier Ukrainy Julia Tymoszenko nie spotka się z Donaldem Tuskiem. Na razie nie wiadomo, z jakich przyczyn skróciła wizytę w Polsce - informuje TVN24. Kierowcy zakończyli urlopy i z wolna zjeżdżają się do Barcelony, dokąd od piątku rozpoczną treningi poprzednio Grand Prix Hiszpanii. Najnowsze prognozy mówią o ulewnych deszczach, które po raz ostatni nawiedziły kataloński tor 14 lat temu. Kubica po świetnych świeżo startach apeluje: "Pozostańmy realistami", atoli zapowiada kolejne ulepszenia w swoim Renault. Czarną opaską na rękawach koszulek i minutą ciszy piłkarze Realu Madryt na Santiago Bernabeu uczcili pamięć ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Namówił do tego działaczy klubu ze stolicy Hiszpanii rezerwowy bramkarz Królewskich, Jerzy Dudek. - To był obowiązek - powiedział na antenie TVN24.Wstępne dane z tegorocznego liczenia wiernych wskazują, iż spada kwota katolików, którzy uczestniczą w niedzielnych mszach świętych. lecz wciąż w diecezji tarnowskiej utrzymuje się ona na mniej więcej stałym, najwyższym w kraju poziomie - pisze "Dziennik Polski". To być może kluczowy widowisko sportowe tego sezonu. przywódca Serie A - Inter Mediolan - pojechał do Rzymu by zmierzyć się z wiceliderem - AS Romą. W meczu na szczycie lepsi okazali się gospodarze. AS Roma pokonała całokształt Jose Mourinho 2:1. W Bundeslidze idzie im fatalnie, ale przynajmniej udało się w Lidze Europejskiej. Hertha Berlin pokonała na Stadionie Olimpijskim portugalski Sporting Lizbona 1:0 i awansowała do dalszej fazy. Holenderski Heerenveen rozbił łotewski Ventspils 5:0, ale do awansu to nie wystarczyło.

- Jak widać, spotkanie bezapelacyjnie nie dało pozytywnych rezultatów. członek rządu Radosław Sikorski zdecydował się na bezprecedensowe działanie w tym sensie, że jako minister zabiegał o dysparytetowe spotkanie z prezydentem innego państwa. Uzyskał to, że druga strona publicznie powtórzyła swoje dotychczasowe posada - tak w rozmowie z Onet.pl Karol Karski (PiS) ocenił efekty rokowania szefa polskiej dyplomacji z Aleksandrem Łukaszenką.

15 osób zginęło, a 236 zostało rannych w 182 wypadkach - to bilans Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty na polskich drogach. Policjanci zatrzymali powyżej tysiąc nietrzeźwych kierowców. dzień jutrzejszy nieledwie w całym kraju będzie pochmurno, przejaśnienia głównie w północno-zachodniej części i tam słabe opady śniegu.

komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" poparła kandydaturę prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na prezydenta. stanowisko to poparło 50 członków Komisji, 6 wstrzymało się od głosu. USA nie uznają prawa Rosji do posiadania stref wpływów w Europie - stwierdził boss wydziału ds. europejskich i euroazjatyckich w Departamencie Stanu Philip H.Gordon. Zwrócił on jednocześnie uwagę na rolę Polski. albo rząd w budżecie na ewentualny rok pokaże wiarygodny sposób na obniżanie deficytu finansów publicznych, albo czeka nas redukcja ratingu polskiego długu - zapowiada "Rzeczpospolita". To drugie oznacza, że budżet będzie musiał więcej wynagradzać za odsetek od swych obligacji.Znałem Marcina Rosoła z klubu parlamentarnego PO, jako energicznego i młodego chłopaka. wobec tego zatrudniłem go w resorcie sportu - powiedział zanim komisją hazardową Mirosław Drzewiecki, pytany o swojego asystenta, kto według CBA mógł być jednym z ogniw przecieku z akcji CBA ws. afery hazardowej. "To byłoby byt strasznego. Mielibyśmy ponownie kolejną odsłonę tej zimnej, zajadłej, bezrozumnej wojny domowej". W taki podejście wizję prezydentury Jarosława Kaczyńskiego kreślił w "Kropce nad i" Stefan Niesiołowski. Wicemarszałek Sejmu oświadczył też, że póki Jarosław Kaczyński nie przeprosi za swoje ostatnie słowa, to Bronisław Komorowski nie powinien z nim w ogóle debatować. wbrew zapewnieniom organizatorów, czempionat świata w RPA wcale nie muszą być bezpieczne. W środę w hotelu w Magaliesburgu dwóch dziennikarzy i fotoreporter z Hiszpanii i Portugalii zostało napadniętych przez miejscowy gang. Pojawiły się też kradzieże na lotniskach.

Karadżić chce odwlec przebieg


jeszcze 10 miesięcy chce na preparacja się do procesu Radovan Karadżić, dowódca Serbów bośniackich delikwent o zbrodnie wojenne.

Pielęgniarki grożą ogólnopolskim protestem


Przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych (OZZPiP) Dorota Gardias zapowiedziała dziś, że chyba że do środy nie zostanie rozwiązana kazus protestujących pielęgniarek z Podbeskidzia, koalicja ogłosi ogólnopolski protest.

"Platforma za słaba na reformę"


- egzekucja reformy finansów publicznych jest niemożliwe blisko obecnej sytuacji na scenie politycznej. koalicja jest za słaba, a prezydent i opozycja nieskłonne do współpracy - ocenił w TVN24 dotychczasowy podsekretarz finansów prof. Stanisław Gomułka. Przestrzegał też przedtem konsekwencjami, jakie niesie za sobą nadmierny nieobecność budżetowy.

Obama o Noblu: Jestem zaskoczony


Jestem zaskoczony i przyjmuję z głęboką pokorą decyzję Komitetu Noblowskiego - powiedział prezydent USA Barack Obama, dziękując podczas konferencji w Ogrodzie Różanym nim Białym Domem za przyznanie mu Pokojowej Nagrody Nobla.

Galaktyki się zjadają


Galaktyka Andromedy (M31) powiększyła się, poprzez "połykanie" gwiazd z innych galaktyk - pokazały badania międzynarodowego zespołu naukowców opublikowane z prestiżowym magazynie "Nature".

USA i Europa Środkowa zacieśniają więzi


W czwartek, nieomalże dogłębnie rok po wystąpieniu wygłoszonym w Pradze w kwietniu 2009, Barack Obama od nowa zawita do Republiki Czeskiej, by składać podpis dziewiczy praca pisemna rozbrojeniowy z rosyjskim przywódcą Dmitrijem Miedwiediewem.

W zimie bezrobocie ileś wzrośnie


Do 12 proc. wzrośnie spód bezrobocia w 2009 roku - oceniła w TVN CNBC interes podsekretarz pracy i polityki społecznej Czesława Ostrowska. podług szacunków ministerstwa, stopa bezrobocia rejestrowanego w październiku 2009 wyniosła 11 proc. To skoro tylko o 0,1 pkt proc. więcej niż we wrześniu.

"Irish Times": Putin wzoruje się na Stalinie


Rosyjski poziom Władimira Putina dokonał ważnego kroku ku poprawie stosunków z Polską, ale nie chce ponieść na siebie odpowiedzialności za zbrodnię katyńską, ponieważ podstawą jego władzy jest rosyjski nacjonalizm - napisał pamiętnik "Irish Times".

"Jeśli przyjdę, to w masce"


- najsampierw niech Lech Kaczyński oczyści atmosferę, to wówczas porozmawiamy - w taki rozwiązanie Lech Wałęsa, uzasadniał dlaczego na własną rękę uczcił 29. rocznicę Porozumień Sierpniowych. Były prezydent rano złożył girlanda pod bramą nr 2 gdańskiej stoczni.

Eksperci ustalili, kogo będzie cieszył starszy rangą kochanie się


Zdrowsi mężczyźni, niezależnie od ich wieku, będą cieszyli się lepszym seksem i będą uprawiali go częściej, niż zdrowe kobiety. A zdrowsze życie seksualne oznacza dłuższe życie. Takie wnioski przedstawiają naukowcy z Uniwersytetu Chicago w magazynie British Medical Journal.

"Franz" uciekł Polonii


Miał zbawić warszawską Polonię i dorzucić jej blasku. Plany się zmieniły. Franciszek Smuda na razie wciąż będzie bez pracy, bo Czarnym Koszulom odmówił. Jak stwierdził, "włażenie w butach w marmoladę jest bez sensu".

Szefowie policji po bankiecie nie mówiąc o podejrzeniem?


Po doniesieniach, że na policyjnym bankiecie w Warszawie z funkcjonariuszami bawili się podejrzani biznesmeni, policja zapowiedziała, że zbada sprawę. Na pierwsza zasada przejrzano ogląd z imprezy: - Na materiałach nie widać, by ktokolwiek z szefostwa policji kontaktował się z chińskim przedsiębiorcą - mówił w programie "Wstajesz i wiesz" Mariusz Sokołowski, wyraziciel Komendanta Głównego.

Massa chce wrócić przed GP Brazylii


Stan zdrowia Felipe Massy jest na tyle dobry, że kierowca czuje się na siłach, aby jeszcze w tym sezonie zasiąść za kierownicą swojego Ferrari i walczyć o punkty w Formule 1. Brazylijczyk przewiduje, że nie później niż wróci na tor zanim Grand Prix w swojej ojczyźnie.

przeciwdziałanie na polanie


koniec lat 70-tych, podzielona Europa. Po naszej stronie żelaznej kurtyny komuszy reżim silną ręką trzyma społeczeństwo. W wolnym świecie odrobinę kogo to obchodzi. Działaczy praw człowieka bardziej zajmują reżimy w Ameryce Południowej, te za Łabą są niewiele kolorowe. ekipa europejskich konserwatystów postanawia to zmienić.

udoskonalenie 17-latka święci triumfy w internecie


hazard w internecie to nie na to samo gra na pieniądze - dowodem na to jest wynalazek 17-letniego Rosjanina. Wymyślona za pośrednictwem niego gra losowa w spotkanie z nieznajomym od kilku miesięcy święci triumfy w internecie.

skandal w parafii; "wszystko oprócz sadyzmu"


Hiszpański kapłan został zwolniony, podczas gdy wydało się, że reklamuje się w internecie jak męska dziwka a wydaje kościelne fundusz na sekstelefon i pornografię - czytamy w serwisie telegraph.co.uk.

Osiem ofiar mrozu, tysiące odbiorców bez prądu


ósemka osób zmarło z zimna, nad 21 tys. odbiorców jest bez prądu, ciężkie zacięcie drogowe i opóźnione pociągi. To wszystko efekty załamania pogody, jakie dotknęło Polskę w ciągu ostatniej doby. Według IMiGW białe ma padać dogłębnie przy użyciu kolejną dobę. Policja apeluje do kierowców o rezerwa i nudności uwagi na pieszych.

Secret Service tłumaczy się z wpadki


Biuro prezydenta Obamy potwierdziło, że niezaproszona na party duet podała rękę głowie państwa, a Secret Service tłumaczy się z poważnej wpadki mówiąc o niedopatrzeniu i zażenowaniu.

Rosja: może być skandal międzynarodowy


Rosyjska prasa periodyczna komentuje wypowiedź rzecznika w przybliżeniu Pawła Grasia nt. kradzieży kart kredytowych zmarłego w katastrofie pod Smoleńskiem Andrzeja Przewoźnika dzięki funkcjonariuszy smoleńskiego OMON-u. - Jeśli okaże się, że informacje te nie są oparte na faktach, to opowiadanie ta może wywołać poważny skandal międzynarodowy - pisze poniedziałkowa "Izwiestija". choć komenda wojsk wewnętrznych MSW zaprzeczyło, jakby żołnierze tej formacji, ograbili konkret Polaka.

Demony straszą na lotnisku w Bangkoku


kierownictwo lotniska Suvarnabhami w Bangkoku postanowił przekazać 12 gigantycznych posągów ze strefy przylotów do strefy odpraw. Oficjalnie stwierdzono, że lotnisko chce dać możliwość pasażerom podziwianie ich piękna, ale czasopismo Bangkok Post twierdzi, że przenosiny to następstwo przesądów wśród pracowników lotniska.

70 strażaków walczyło z pożarem


Do groźnego pożaru doszło w Szczawnicy (woj. małopolskie). We wtorek o brzasku zapalił się tam budynek mieszkalny, a w dalszym ciągu żar przeniósł się na sąsiedni zakład mięsny. 11 osób zostało bez dachu nad głową.

Eksplozje poprzednio parlamentem. Dziesiątki zabitych, setki rannych


kwota ofiar krwawych zamachów w ognisko Bagdadu rośnie z minuty na minutę. Ostatnie informacje mówić o 75 zabitych i 310 rannych. saldo pozostaje otwarty.

kamrat Madoffa nieżywotny w basenie


bliźni przyjaciel oszusta Bernarda Madoffa został odnaleziony martwy w swoim basenie. O jego śmierci amerykańska policja poinformowała w niedzielę.

Pracownik NASA szpiegiem


Amerykański naukowiec, który pracował dla NASA, Pentagonu, a także Białego Domu został zatrzymany w USA za "próbę szpiegostwa", gdy rozważał podjęcie pracy na zagadnienie wywiadu Izraela.

pokryty lodem port w Gdyni


Nie wszystkim przeszkadza mroźna zima. W Gdyni ponownie zorganizowano pokaz lodowych rzeźb. Wystawa cieszy się wielkim powodzeniem i wśród mieszkańców Trójmiasta, i wśród przyjezdnych.